přidat prezentaci

Aktuální dění v novostavbách – Co čeká Prahu v příštím roce?

01-novostavba

Nárůst nebo úpadek? Co nového přinese další rok v dění okolo novostaveb v hlavním městě?Celoplošně je očekáván v naší republice nárůst trhu novostaveb o 2%. Dle předních analytiků a velkých developerů se tento údaj netýká našeho hlavního města. Tam se totiž předpokládá nárůst podstatně větší a to o 6% v roce 2015 a o 4% pak v roce dalším. V období uplynulých pěti let, se v našich hlavních metropolích, v Praze a Brně aktivně tvoří nové výstavby a prodeje neustále rostou. Otázkou tak zůstává, zda nenastane situace, kdy bude v těchto lokalitách příliš mnoho nových developerských projektů.

Narůstá poptávka po vyšší kvalitě?

Stále více výstaveb a bytů se zaměřuje na vylepšování dispozičních řešení. Velkou roli hrají zásadní faktory, jako je energetická náročnost, lepší akustické řešení, nebo zdravější vnitřní prostředí. Takovéto projekty bývají mnohdy finančně srovnatelné s těmi běžnými. Nemalý důraz je kladen designové řešení projektů, avšak lidé stále upřednostňují cenovou dostupnost a lokalitu. Kupující si vždy musí najít vyhovující nastavení skladby bytu či domu, kdy také zásadním faktorem zůstává cena. Byty v Praze zažívají oživení trhu, což je ovlivněno bytovými fondy, které umožňují výměnu starého bytu za nový.

Jak je to s prodejem starých bytů?

Stále více lidí shledává v bytech investiční jistotu a stávají se pro ně tak finanční jistotou na důchodové období. Developerské společnosti se snaží o prodeje starších bytů, z důvodu navázaného kapitálu. Do prodeje se stále častěji dostávají i byty z dražších projektů, což má za výsledek drobný cenový nárůst. Aktuální cenový průměr se pohybuje okolo 62 tis. / m2 podlahové plochy, ale ve třetím kvartále tohoto roku se cena ustálila okolo 56.tis / m2. Co se týče situace nových výstaveb bytů, tak tam dochází k drobnému cenovému nárůstu, který je ovlivněn náročností stavebních norem a technických požadavků, ale jejich prodeje novostaveb nadále porostou.

Více info o novostavbách v Praze najdete i zde.

Kategorie: Nové byty, Novostavby Praha

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce