přidat prezentaci

Bazénové plachty a jejich využití

Bazén. Už jen při vyslovení tohoto slova se nám v horkém letním dni otevírají možnosti, jak se dokonale zchladit a užít si vodní radovánky. V současné době jde o velmi častou investici, kterou využívají majitelé rodinných domků už jen proto, že mají rádi soukromí a nechtějí se dělit o bazén. Ovšem i o zahradní bazén se musíme postarat, abychom si jej dokonale užili. Vhodným řešením je dobré zastřešení, ale nemusí to být jen pevné a zakrytování. Jako ideální řešení se nabízí krycí plachta na bazén.

Jakou funkci plní krycí plachty

Určitě největší výhodou těchto plachet je fakt, že dokonale ochrání bazénovou vodu před nečistotami z okolí. není tedy potřeba se každý den trápit s tím, že je voda znečištěná od hmyzu, napadaného listí a jiných nečistot, které se během doby, kdy nikdo v bazénu nebyl, dostaly až do vody. Každé ranní každodenní čištění bazénu není zrovna příjemné a tak je v tomhle ohledu bazénová plachta opravdovým pomocníkem.

Jiné výhody bazénových plachet

Pokud uvažujeme o pořízení takové plachty, určitě můžeme počítat s tím, že také ušetříme na bazénové chemii, kterou potřebujeme pro čistou vodu. Plachta totiž zabraňuje rychlému odpařování vody a tak není potřeba tolik bazénové chemie použít. Ve srovnání s pevným zastřešením bazénu je krycí plachta také levnější variantou, což je pro každého majitele velmi příznivá zpráva.
Co se týká zimního období, tak se tyto plachty na bazén stávají jedním z ochranných a bezpečnostních opatření proti pádu. Jsou vyrobeny z velmi pevného materiálu, vyztužené ocelovými lanky nebo jinou výztuhou, která zabraňuje pádu do prázdného prostoru bazénu. Nemusíme se tedy bát o své děti a domácí mazlíčky.

Atypický tvar

Mnozí z nás se chtějí ale tak trochu lišit od ostatních, chtějí být originální a mít doma nebo na zahradě něco, čím by doslova provokovali. Mluvit můžeme i o atypickém tvaru bazénu, kdy ovál nebo tradiční obdélník již bývá minulostí. Tady se ale naskýtá otázka, zda je možné pořídit si krycí plachtu na bazén i pro tento tvar. Samozřejmě, že i atypické tvary bazénů mohou mít svou krycí plachtu. Stačí jen oslovit odbornou firmu, která má ve svém portfoliu nabídku takových plachet. Technik firmy pak přijde změřit rozměr bazénu, načrtne si tvar a za pár dní můžeme mít doma dokonalou plachtu, která ochrání náš bazén před nečistotami.

Doplňující komponenty

Jistě i k bazénu a krycím plachtám můžeme přidat doplňky, které jsou nejen nezbytné, ale které nám mohou pomoci při jejím užívání. Jde zejména o kotvící čepy pro správné napnutí plachty společně s napínacími gumami, dále jsou to různé filtry a odtoková sítka a jiné komponenty.

Údržba plachet

Pokud nás zajímá údržba bazénových plachet, tak můžeme konstatovat, že tyto plachty jsou prakticky bezúdržbové. Pokud bychom ovšem přece jenom zaznamenali jejich znečištění, můžeme použít vodu ze zahradní hadice a plachtu jednoduše opláchneme.

Kategorie: Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce