přidat prezentaci

Co dělat, když rozbijete okno

01-sklenarstvi

Řešit rozbité okno nechce nikdo z nás, nicméně nehody se občas stávají. Ať už za to může dětská hra nebo nepozornost dospělých, stačí chvilka a okno, skleněné dveře či výloha se roztříští na tisíce kousků. Vy se pak musíte vyrovnat nejen s nepořádkem, ale také s otázkou náhrady rozbitého skla.

Zavolejte odborníka

Začněte tím, že zavoláte sklenáři. Pokud jde o vnitřní dveře, možná to tolik nespěchá, ale bez venkovního okna dlouho fungovat nemůžete. Sklenářství by tedy mělo být tím prvním, o co se budete zajímat.

Možná víte o nějakém dobrém ve vašem okolí, jinak zkuste pohledat na internetu. Existují firmy, které vám rozbité okno zasklí kdykoliv si vzpomenete (i v noci nebo o víkendu).

Zajistěte okolí

Než přijede sklenář, zkontrolujte situaci. Podívejte se, zda je okno jen prasklé nebo částečně rozbité a zda pevně drží v rámu. Pokud ne, buďte opatrní, protože by na vás mohlo kdykoliv spadnout.

Jestliže se sklo roztříštilo všude kolem, podívejte se, kam všude střepy dopadly. Nemusí být jen na zemi, mohou se schovávat také za nábytkem nebo v polštářích. Oblast na zemi ohraničte židlemi nebo nábytkem, aby bylo jasné, že tam nikdo nebude chodit. Všechny v okolí o incidentu informujte a nezapomeňte chránit sebe. Obujte si uzavřenou obuv a navlečte si nejlépe kožené rukavice.

Vyhoďte rozbité sklo

S odstraněním rozbitého skla vám může pomoci i zaměstnanec firmy, která provádí sklenářské práce. S rozbitými okny má zkušenosti a pravděpodobně bude vědět, co si se sklem počít. Pokud na něj však nechcete čekat, v rukavicích opatrně posbírejte všechno sklo do odpadkového pytle a vyhoďte jej do zeleného kontejneru.

Zameťte nebo vysajte podlahu, ale dávejte pozor, aby při vysávání nedošlo k poškrábání podlahy. V případě, že se vám sklo rozbilo na koberec, budete čelit složitějšímu úkolu. Pouhé posbírání viditelných kousků a následné vysátí obvykle nestačí. Dobré je malým kartáčem učesat vlákna koberce a pak menší střepy odchytávat lepicí páskou. Dejte si pozor, abyste nevzali moc pevně držící pásku, která by vám trhala koberec.

Kategorie: Exteriér a zahrada, Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce