přidat prezentaci

Dobrý šicí stroj vám vydrží dlouhá léta

V současné době je na trhu velké množství šicích strojů nejrůznějších značek a velmi rozdílné kvality. Zatímco dříve je prodávaly specializované obchody, dnes jsou možnosti podstatně větší. O to důležitější je vědět, co máte od nového výrobku požadovat.

Pokud chcete šicí stroj pouze jako zálohu pro případ, že si koupíte nové záclony nebo budete potřebovat zahnout nohavice letních šortek, nebudete mít asi velké nároky. Nicméně jestliže chcete stroj, který vám vydrží dlouhá léta a na který se budete moci spolehnout, potřebujete se při nákupu držet základních pravidel.

Budu šít knoflíkové dírky?

Šicí stroj musí umět sešít látku a začistit okraj. Taktéž by měl zvládnout ušít knoflíkovou dírku. Tady už jsou mezi jednotlivými výrobky rozdíly. Některé zvládají knoflíkovou dírku v poloautomatickém režimu, kdy bude záležet i na vaší zručnosti, jiné mají plně automatický režim a dokonce vám mohou dát vybrat mezi různými tvary.

Druhy stehů

K základním stehům, které zvládají všechny produkty, patří rovné šití, entlování a výběr z pružných stehů. Pokud chcete šití používat také ke zdobení oblečení, zvolte stroj s vyšívacími stehy, které zvládají různé tvary včetně například písmen. Při šití pružných látek se vám mohou hodit strečové stehy.
Při nákupu si dávejte pozor na počet takzvaných patek, které je svému výrobku dostanete. Můžou se vám hodit patky na lemování, ohýbání či řasení látky, ale také všívání skrytého zipu nebo našívání gumy. Pokud budete chtít patky dokupovat dodatečně, může to zvednout cenu levnějšího šicího stroje na úroveň kvalitnějších výrobků.

Profesionální výsledky s overlockem

Někdo šití nepřijde na chuť nikdy, zatímco jiného začne bavit a využije svých schopností k vypracování originálních textilních výrobků. Pak pravděpodobně využije i dovednosti speciálního stroje zvaného overlock, s nímž bude moci pracovat na profesionální úrovni. A k dobré péče o šatstvo samozřejmě patří také mandl. Ušetří vám spoustu práce, který navíc budete moci investovat do šití.
Pokud si nejste jistí, zda volíte správný výrobek pro vaše potřeby, můžete se obrátit na odborníky a nechat si poradit od Šicího centra Haišmann, kontakty najdete snadno na internetu.

01-paff

Kategorie: Ostatní

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce