přidat prezentaci

Domácí čistírna odpadních vod se skutečně vyplatí

Ne vždy je možné rodinný dům či chatu napojit na kanalizaci. Donedávna se tento problém řešil budováním žumpy, která se poté vyvážela na zemědělské a jiné pozemky. Nicméně odvoz odpadních vod na takové pozemky je dnes zákonem zakázané. Moderním řešením je tedy domácí čistírna odpadních vod, která je charakteristická úsporností a ekologičností.

Pokud si postavíte septik, musíte odpadní vody vyvážet do obecní čistírny odpadních vod, což je poměrně nákladné. Tyto obecní čistírny si účtují nemalé poplatky a draho vás vyjde také samotná přeprava. Chcete-li najít úspornější východisko, které zároveň chrání životní prostředí, poohlédněte se po domovní čistírně odpadních vod.

02-domácí-čistírny-odpadních-vod

Jak vybrat čistírnu odpadních vod?

Výběr domácí čistírny je ovlivněn několika faktory. Významnou vlastností je objem čistírny, který závisí na počtu osob v domácnosti. Dále je důležitá její výkonnost a způsob využití vyčištěné vody. Pakliže jste v této oblasti laik, obraťte se na odborníka, jenž vybere vhodnou domácí čistírnu pro váš dům a také ideální umístění.

Minimální účinnost čistírny by měla být 95 %. Domácí čistírna by měla být také tichá a parotěsná, aby z ní neunikal zápach.

Jak využít vyčištěnou vodu?

Jestliže je domovní čistírna odpadních vod zkombinovaná s jímkou na vyčištěnou vodu, je možné přečištěnou vodu použít k zalévání vlastního pozemku. Přestože voda prošla čistícím procesem, není vhodná k zalévání plodin určených ke konzumaci, protože stále pojímá mikroorganismy, byť jen v menším množství. Ovšem k zalévání stromů, trávníků, květin a okrasných keřů je tato voda ideální.

Kde domácí čistírnu koupit?

Tento segment zboží nabízí společnost EKONA, spol. s.r.o., která má na tuzemském trhu více než dvacetiletou tradici. Nabízené čistírny odpadních vod mají skvělý poměr cena / výkon. Firma vám garantuje odborný servis a zajistí vám také projektování a poradenství.

Kategorie: Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce