přidat prezentaci

Elektrikáři by měli provádět svou práci podle norem

elektroinstalace

Díky časopisu Elektroinstalatér přispěl revizní technik svými zkušenostmi s elektrikáři, kteří si nedávají pozor na svoji vykonanou práci, protože prostě neznají vyhlášky, normy a předpisy dané zákony. Bytové instalace po částečné anebo částečné rekonstrukci jsou nutné zrevidovat technikem. Ten však mívá spoustu potíží s odvedenou prací elektrikářů, kteří se neumějí pohybovat v daných předpisech a normách. Revizní technik nemůže přeci odsouhlasit elektroinstalace, které jsou provedeny špatně. Výsledkem je nutná investice zákazníka do změn a úprav.

Elektrikář se musí umět orientovat v předepsaných normách

Zákazník si pozve domů elektrikáře ve vidině dokonale odvedené práce. Díky charakteristice prostředí provede požadovanou činnost, vše podrobně zdokumentuje, vystaví podklad pro revizního technika a dodá i další technické listiny v podobě cejchů a atestů. Zákazník požaduje ovšem nízkou cenu, a to bývá kámen úrazu. Elektrikář provede nutné elektroinstalační práce jen tak bez dokladů, ale levněji. Klient neví, jaké předpisy musí splňovat provedené elektroinstalační práce. To mu nakonec řekne až revizní technik. Bývá velice překvapen tím, že musí provést nákladné změny do již dokonale uklizeného interiéru. Je velice smutné, že spousta elektrikářů neví, že svou práci děla špatně. Navíc ohrožuje zákazníka, protože špatně navrženými zásuvkami, které jsou například blízko vany či umyvadla anebo přívodu pračky. Instalace chráničů zásuvek opravdu nic nezachrání. Také ohřívač vody s krytím IP 2 by neměl být umístěn nad vanu.

Největší chyby dělají elektrikáři v koupelně a kuchyni

Trendem moderní kuchyně bývají vestavěné spotřebiče. Ty však podléhají také nutným parametrům zapojení. Osazování těchto spotřebičů do kuchyňských linek musí být instalováno do zpevněných kabelů. Vše musí být odizolováno, jinak může zákazník vyhořet. To vše musí elektrikář, jinak revizní technik elektro revize nepovolí. Neměřené části odběru energie jsou také problémem. Kvalifikace elektrikářůje nedostačující a potřebuje i další povolení! Díky nezkušeným a neučeným pracovníkům vznikají závady v podobě měřícího místa, které není na veřejném místě, neměřené části nejsou nijak odděleny od měřených anebo prostory nejsou parametrově odpovídající nutným normám, to nemluvíme o špatném průřezu vodičů a dodání jiné proudové hodnoty než byla povolena.

Elektrikáři nemusejí neustále vzdělávat

Zkušenosti revizního technika jsou mnohdy odpudivé. Najít si tedy zkušeného profesionála je tedy nadlidské? Elektrikář je člověk, který nesmí zasahovat do výrobků, které byly podle norem odzkoušeny a povoleny. Vytvářet si z nich často produkty vlastní, a tím způsobit nebezpečí. Všechny normy, předpisy a zákony nejsou jistě pro smích. Na všechno doplatí zákazník, který oboru nerozumí, protože se v něm nepohybuje. Hlavně děti přijdou na každou závadu jako první. Následky můžou být nepředvídatelné.

Kategorie: Byt, Dům

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce