přidat prezentaci

Gabiony

Hledáte-li výbornou zvukovou zábranu a moderní plot ke svému domu nebo k průmyslové hale, zkuste využít gabionový plot, gabionovou stěnu. Jedná se o drátokamennou konstrukci s antikorozní úpravou, která plní funkci opěrné zdi, slouží také jako opevnění ke stabilizaci břehů. Vnitřek je zpravidla vyplněn kamenem (s větší zrnitostí), ale dá se použít např. i mulčovací kůra, betonová drť, dřevo apod. Konstrukce gabionu je vytvořena do pravidelného tvaru, působí tedy jako forma, která se plní již zmiňovaným kamenem. Gabiony jsou pro mnoho svých předností v poslední době velice oblíbeným stavebním prvkem.
gabiony

O jaké přednosti tedy konkrétně jde?

Pro většinu z nás je v dnešní době neustálého zdražování rozhodující pořizovací cena. Gabionové ploty jsou ve srovnání s klasickými konstrukcemi opravdu levné – už z důvodu použití přírodních materiálů, které si můžete lehce sehnat samy.
Díky rychlé realizaci gabionů, ekologickému řešení, možnosti recyklace použitých materiálů, suché montáži za jakýchkoli podmínek – získáte stěnu, která začne okamžitě plnit svou funkci. V opačném případě ji stejně rychle rozeberete. Vzhledem k tomu, že gabiony skvěle zapadají do přírody, jsou velice oblíbenou stavbou převážně u ekologů. Své využití naleznou nejen v exteriéru, ale dokonce i v interiéru.

Kde všude můžeme gabiony využít?

Funkce gabionů se dá využít tam, kde je potřeba postavit opěrné drátokamenné stěny a zdi pro stabilizaci svahů a půdy proti erozi a sesuvům, při úpravách terénu, ochranu proti padajícím kamenům, úpravy vodních toků a břehů vodních děl. Dají se využít jako bariéra nebo i jako protihluková bariéra.
Výstavbu gabionů realizuje společnost Gabionbond spol. s r.o., která byla založena v roce 2007 a za sebou má spoustu spokojených zákazníků. Díky dlouholetým zkušenostem může firma nabídnout precizně odvedenou práci v podobě kvalitních gabionů.

Gabiony představují moderní a hlavně praktickou stavbu, která je bezúdržbová a najde široké využití.

Kategorie: Exteriér a zahrada, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce