přidat prezentaci

I z nevzhledného „paneláku“ vznikne elegantní dům

V panelových domech žije přes čtyři miliony obyvatel. Panelová sídliště se začala hojně stavět na přelomu 70. a 80. let a i když byly panelové domy původně určené jen jako přechodná etapa bydlení, stojí téměř v každém městě dodnes. Panelové domy byly vnímány jako nevzhledné a šedivé kostky. To je díky moderním technologickým metodám a postupům při zateplení fasád hudba minulosti.
 


 

Zateplená fasáda nejen pro oko, ale i naši kapsu

Panelovým domům je v průměru 40 let a vlivem času se tak, jako každá věc opotřebí a je nutná rekonstrukce. Pokud se rozhodneme pro rekonstrukci domu, měly by být její součástí také zateplení fasády, kdy se díky výraznému snížení úniku tepla z budovy také významně zvýší životní komfort a úroveň bydlení obyvatelům. Zateplená fasáda nemá vliv nejen na snížení energií za vytápění, ale také dodá dříve nevzhlednému domu moderní vzhled, který starému paneláku dříve tak zoufale chyběl.

rekonstrukce panelových domů
Zdroj: BELSTAV CZ

Investor si může vybrat z mnoha barevných odstínů nové fasády, může popustit uzdu své fantazii a na štítu domu nebo kolem oken nechat vytvořit efektní malbu, fasáda může být odstupňovaná barevnými odstíny od nejtmavší ve spodní části budovy, která se v pravidelných blocích mění v nejsvětlejší. Moderní metody dovolují také velice žádanou a kreativní 3D malbu, kdy má kolemjdoucí dojem, že na domě jsou například plastické geometrické tvary.

Ovšem, než začneme řešit zateplení fasád, je dobré zjistit, v jakém technickém stavu se panelový dům nachází, jaké jsou jeho technické parametry, co od zateplení požadujeme a hlavně, jaké jsou individuální požadavky všem obyvatelů domu. Rozhodně nepodceňujte názor odborníka stavební firmy, která bude revitalizaci provádět.

zateplení fasád
Zdroj: BELSTAV CZ

Hodí se Vaše představa do stávající zástavby?

Když jsme zmiňovali fakt, že v barevném pojetí fasády se fantazii meze nekladou, dobře promyslete, zda se představa zářivé a barevně divoké fasády bude hodit do stávající zástavby. Mělo by platit pravidlo, že rekonstruované domy by se měly držet již stávající barevné linie ostatních sousedních budov. To hlavně z důvodu, aby se barvy zbytečně mezi sebou netloukly a aby nebyl narušen optický dojem ze sídliště, kde bydlí mnoho lidí a ne každému by mohla barevná a křiklavá fasáda vyhovovat.

Pokud si nejste jistí, obraťte se na specializovanou stavební formu, která Vám jistě poradí, a společně vyberete vhodné barevné ladění fasády, která pohodlně zapadne do okolního prostředí a přitom Váš dům odliší od ostatní zástavby. Nechte i Váš dům ožít se zateplenou a barevnou fasádou.

Kategorie: Magazín bydlení, Rekonstrukce

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce