přidat prezentaci

Jak na úpravu vody

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Před využíváním vody z dostupných vodních zdrojů je nutné zajistit její nezávadnost a čistotu. V dnešní době existuje celá řada postupů, jak vodu upravovat, a moderní technologie a metody nabízí možnost využívat vodní zdroje nejen co nejefektivněji, ale také co nejšetrněji z hlediska finanční náročnosti. Komplexní řešení pro domácnost i komerční využití nabízí společnost G-servis Praha fungující na trhu již od roku 1993.

Základem je vždy filtrace, díky níž jsou z vody odstraněny nejen pevné částečky, ale použitím speciálních filtračních materiálu je možné eliminovat také nejrůznější nerozpustné látky. Ve firmě G-servis Praha využívají v tomto ohledu nejmodernější dostupná řešení, například ultrafiltraci, která znamená filtrování základní vody přes přepážku s různými póry, nebo reverzní osmózu, kdy je celkový proces založený na oddělování látek pomocí různě propustných přepážek.

Dalším nezbytným krokem je odželezování nebo odmanganování, protože jak železo, tak mangan přecházejí velmi často do podzemních vod. Jestliže oxidují, mění se jejich barva na rezavou či černou a vznikají sraženiny. Projevuje se to například vytvářením rezavých usazenin na zařízeních či teplosměnných plochách. Velkou diskuzi způsobuje také tvrdost vody, která stojí za vytvářením vodního kamene. Společnost G-servis Praha využívá ve svých konstrukcích zařízení na změkčování vody pracující na principu iontové výměny, které je vysoce účinné a zaručuje perfektní výsledky.
Velmi důležitou součástí celého procesu je chemická úprava vody. Zahrnuje postupy, kdy se voda do potřebné kvality upravuje pomocí dávkování chemických látek a přípravků. Výsledkem je voda, která splňuje ty nejpřísnější nároky na čistotu a kvalitu. Nejčastěji se k tomuto účelu používá chlornan sodný a další oxidační nebo dezinfekční činidla. Dokážou vodu nejen vyčistit, ale zároveň udržují mikrobiologickou stabilitu v celé distribuční síti. Zmíněné dávkování je obvykle realizováno řízenými čerpadly, která pracují dle místního měření průtoku. Tím je dosaženo nejen velmi přesné koncentrace, ale také vysoké efektivity, kdy úprava není ani podhodnocována, ani nadhodnocována.

V portfoliu firmy G-servis najdete mimo zajištění úpravy vody standardními cestami také nabídku mobilních úpraven vody. Díky bohatým zkušenostem, vysoké odborné kvalifikovanosti a precizní práci nabízí možnost upravit veškeré používané technologie tak, aby bylo možné je umístit třeba do kontejneru či na speciální podvozek auta. Takto zřízené úpravny se nejčastěji využívají při přerušení dodávek pitné vody, například při povodních či jiných zvláštních situacích. Mobilní úpravny jsou také skvělým řešením pro chaty a chalupy či probíhající stavby apod. Vždy je možné je upravit dle konkrétních přání a potřeb s ohledem na podmínky provozu.

Kategorie: Ostatní

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce