přidat prezentaci

Jak si vlastně vybírat kancelářskou židli, ve které se bude doma pohodlně sedět?

Materiál nehraje u výběru kancelářské židle zásadní roli, pojďme se ale v úvodu zaměřit právě na něj. Máme totiž pestré možnosti, nabízí se kůže, ale i moderní síťovina. Obojí má své klady a zápory, zatímco kůže se snadno čistí, síťovina je hodně prodyšná a potěší v každé místnosti, kde náhodou chybí klimatizace. Co dalšího bychom měli brát na zřetel, když si pořizujeme kancelářskou židli?

Nepleťte si kancelářské křeslo a kancelářskou židli

Kancelářské křesla a kancelářské židle. Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? Snad jen to, že křeslo má pevně stanovený úhel mezi opěradlem a sedákem. Je proto vhodnější pro kratší posezení a působí mnohem více reprezentativním dojmem, židle je naopak praktickým prvkem, bez kterého by nešlo pohodlně sedět obvyklých osm hodin denně na jednom místě. A to už jen proto, že se přizpůsobí páteři v každé pozici, což u křesla samozřejmě nečekejte. Mnoho lidí si ale tyto dvě věci plete a nepřikládá jim zásadní význam…

Opěrka hlavy jistě není tolik podstatná, alespoň pro zdraví vaší páteře, pokud budete sedět v kanceláři obvyklých osm nebo devět hodin. Pro delší posezení je ale skoro nutností, hlavně kvůli maximálnímu pohodlí. Zásadnější roli pak hraje opěrák, ten by měl být vyšší a od věci není ani esovité prohnutí – prostě maximální přizpůsobení se přirozenému tvaru lidské páteře. Zvláště podporu pro bederní páteř není radno podcenit, odměnou pak může být silná bolest v jistých partiích, která je vlastně úplně zbytečná.

Barva kancelářské židle nebo design koleček je zde spíše podružný, nemusí úplně ladit s vaší novou bílou komodou. Důležitá je ochrana páteře, a to už jen proto, že kancelářská práce je vlastně člověku nepřirozená – není stavěný na to, aby delší dobu seděl a nic jej nebolelo. Páteř při dlouhodobějším sezení prostě trpí.
Další informace o tom, jak vybrat kancelářskou židli můžete najít na Wikipedii.

Kategorie: Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce