přidat prezentaci

Jak vybírat obývací stěnu

Obývací stěny prožily pořádné obrození. I když by se mohlo zdát, že příchod nové éry nepřežily, stále jsou důležitou součástí našeho interiéru. Vedle sedací soupravy tak náleží k základnímu vybavení obývacího pokoje. Výběr obývací stěny je proto velice důležitý.
 


 

Pro váš správný výběr obývací stěny, je velmi důležité znát velikost prostoru. Při měření místnosti nezapomeňte vzít v úvahu i umístění dalšího nábytku.
 

Moderní obývací stěny

Moderní obývací stěny nabízí neuvěřitelné možnosti a je jen na vás, co si vyberete. Pokud chcete, aby váš obývák působil moderně, útulně a vzdušně, nemůže být nábytkem zahlcen. Zvažte proto, co vskutku potřebujete a vyberte si jen takové kusy nábytku, které po složení budou působit vzdušným dojmem. Vše se samozřejmě odvíjí i od prostoru, který máte k dispozici.
 

Typ obývací stěny

V současnosti máme na výběr hned z několika druhů obývacích stěn, jež se od sebe liší svou konstrukcí i možnostmi. Vybírat si tak můžeme z klasických (tzv. rustikálních), moderních a sektorových obývacích stěn. Rustikální obývací stěny mají starodávný vzhled a jsou často vyrobeny z masivního dřeva ručním zpracováním. Moderní obývací stěny se vyznačují malým počtem nábytku a použitím moderního materiálu, jakým je například lamino anebo plast. Moderní nábytek nabízí možnost realizace v široké škále barev. Sektorové obývací stěny jsou velice praktické, účelové i oblíbené. Jejich pozitivem je možnost sestavit si stěnu podle svých představ za využití pouze určitých kousků nábytku (různě velikých skříní a skříněk, polic, knihoven, televizního stolku apod.).
 
Obývací stěnu byste měli také s ohledem na materiál, kvalitu zpracování a barvu. Od použitého materiálu a kvality zpracování se také odvíjí i jeho cena (ty nejlevnější můžete sehnat i prostřednictvím zajímavého inzerátu). To však neznamená, že nejdražší nábytek musí být zaručeně ten nejlepší, mnohé testy prokázaly, že i nejlevnější nábytek mnohdy zastíní i velmi drahé sestavy.

Kategorie: Magazín bydlení, Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce