přidat prezentaci

Jaké máme možnosti při opravě betonové podlahy

Beton patří mezi oblíbené stavební materiály, bez kterého se v současné době ani neobejdeme. Najdeme je v garážích, jsou nedílnou součástí rodinných domků, průmyslových hal, ale samozřejmě i komerčních budov.

Vlastnosti betonu

Beton je odolný stavební materiál, který vyniká svou dlouhou životností a univerzálností. Dále je nehořlavý, můžeme mu vlastně dát jakýkoliv tvar a dlouho udrží teplo či chlad, zajišťuje tak tepelnou stabilitu v objektu.
Tady ale musíme také podotknout, že i ta nejkvalitnější podlaha začne po čase vykazovat své nedokonalosti a začne se drolit, objeví se praskliny a výtluky. Jak tedy opravit takovou betonovou podlahu.

Nepodceňovat opravu

Máme – li jakýkoliv problém s betonovou podlahou, nevyplatí se její opravu podceňovat, byl by to jen běh na dlouhou trať. Příliš narušený beton je nejlepší vyměnit za nový. Při velkém zatížení betonové podlahy dochází také k postupnému vydrolování betonu. Určitě bychom si na posouzení o nedostatcích betonové podlahy měli pozvat odborníky, kteří nám sdělí rozsah poškození a následně také řešení. Podlahu je také třeba napenetrovat, následně položit novou vrstvu betonu a nakonec můžeme také beton natřít speciálním nátěrem. Tady lze použít nátěr, který dá betonu lesk, vzhled mramoru a další dokonalé možnosti. Nesmíme ale také zapomenout na to, že před každou opravou betonové podlahy je nutné povrch dobře vyčistit od nečistot, ale i od prachu a vydroleného zbytku betonu.

Jak postupovat v případě, že se vyskytly jen malé trhlinky

Objeví – li se v betonu trhliny, ve většině případů se jedná o problém v konstrukci. Jakmile zacelíme malé trhlinky, k jejichž odstranění použijeme například nízkoviskózní pryskyřici, můžeme po zacelení použít samonivelační stěrku. Samonivelační stěrku můžeme použít v případech, že musí být podlaha dokonale vyrovnána, vyhlazena a zpevněna, zejména před jejím dokončením, například dlažbou. Pokud betonová podlaha vykazuje velké trhliny, mohou se vyplnit vrstvou lehkého betonu.

Profesionální firmy

Na trhu služeb existuje celá řada spolehlivých a profesionálních firem, které se zabývají touto činností a mají k tomu také moderní nástroje, které bychom v minulosti jen těžko hledali. K opravám betonových podlah je potřeba zejména ruční řezačka a frézka, dále pak průmyslový vysavač, různé válečky, úhlová bruska a podobně.
jak si tedy zvolit spolehlivou firmu? Můžeme se podívat také na jejich webové stránky, na kterých se dozvíme, jak dlouho firma působí na trhu, jaké má reference, co nám může nabídnout atd.

Kategorie: Dům

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce