přidat prezentaci

Je i váš dům zdraví škodlivý?

Novostavby rostou po celém území České republiky jako po dešti, často se ovšem jedná o rychlou a odbytou práci, která dokonce může ohrožovat zdraví těch, kteří se do takového obydlí nastěhují. V čem může a novostavba škodit a jaká řešení existují? To se dozvíte na řádcích dále. Mezi největší problémy se řadí prach, plísně a nedostatek kyslíku. Za těmito neduhy často stojí přílišné utěsnění prostor. Nová plastová okna na jedné straně pomáhají, na straně druhé jsou nebezpečím. I když starými okny profukuje, nedá se jim totiž upřít jediné, provětrávají obydlí, kde se pak snižuje koncentrace oxidu uhličitého.
 


 

Velkým rizikem jsou plísně

Přílišně utěsněný byt znamená i vznik plísní. Jakmile vám doma neproudí dostatek čerstvého vzduchu, nevyhnete se plísňovým koloniím na zdech, za nábytkem nebo třeba na okenních rámech. “Plísně jsou pro člověka obzvlášť nebezpečné. Produkují totiž toxiny, které se při vdechování dostávají přímo do plic a celého organismu. Mohou být posléze příčinou nejrůznějších alergií, bolestí hlavy a celkového oslabení imunity.” dodává Lucie Konečná z portálu Abeceda bydlení.
 

Řešení představuje vzduchotechnika

Nevhodný projekt či provedení můžete napravit. A to instalací vzduchotechniky. Ta se za vás postará o ideální výměnu vzduchu. Možná si říkáte, že větrat zvládnete také, ale víte o tom, že abyste dosáhli optimálního stavu, museli byste větrat každou hodinu alespoň 5 minut? A to už tak jednoduché rozhodně není. Pořízením systému odvětrávání lze zařídit, že dům či byt bude oplývat zdravým klimatem, aniž byste se o něj jakkoliv museli zasadit. Obecně se v takovém případě hovoří o nákladech od 40 do cca 150 Kč na osobu za měsíc, co takové řešení ukrojí z rodinného rozpočtu. A takovou investici do zařízení bydlení si může dovolit snad každý, tím spíše, když se jedná o ochranu zdraví.
 
Zařiďte si zdravý dům a nepodceňuje rizika, která s sebou nese nad míru utěsněný prostor. Větrání je jedním ze základních faktorů spokojeného bydlení. Nebojte se do něj investovat a zbavte se zbytečných problémů, které vám nevhodně řešená stavba přináší.

Kategorie: Dům, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce