přidat prezentaci

Malování bytu

Máme – li před sebou malování bytu a naše představa je asi dvě hodiny práce, musíme konstatovat, že taková situace může snad nastat pouze za pomoci kouzelného dědečka. Malování může být nedokonalé a také zpožděné díky nesprávným technologiím nebo špatně zvoleného válečku. Mnozí z nás se tedy dopouští chyb a ve výsledku jsme zklamaní.

Chyby, kterých se dopouštíme při malování

Jsou to především nepřipravené stěny pro malování. Drobné vady, prach, zrna písku, prach ze štětky nebo válečku během předchozího nátěru mohou být pod nátěrem a negativně tak mohou ovlivnit výsledek. Vady budou obzvláště patrné, pokud používáme lesklý nátěr. Musíme také odstranit veškeré nerovnosti, které se na stěně objevily.
Co dělat v takovém případě? Vyhnout se dvojité práci a nepříjemným překvapením se můžeme tak, že stěny si dobře připravíme předem. Brusný papír nebo speciální omítací nástroje pro broušení nám s tím mohou pomoci. Ale nemusíme se spoléhat jen sami na sebe. O pomoc můžeme také požádat odborníky malířského řemesla.

Malování bytu dodá našemu interiéru nový nádech

V poslední době vzrostl zájem o barvy jako hlavní materiál pro rekonstrukce, obnovu a dekoraci bytů i dalších prostor, které užíváme. To lze snadno vysvětlit tím, že mezi produkty v této kategorii bude i ten nejnáročnější zákazník schopen vybrat ten správný a jedinečný odstín. Spolu s obrovským výběrem těchto materiálů je důležitá skutečnost, že malování stěn v místnosti je také jedním z nejlevnějších způsobů, jak aktualizovat vzhled stěn nebo jak dát našemu obývacímu pokoji či ložnici jiný nádech. Tato metoda nevyžaduje významné materiálové a časové náklady a umožní v co nejkratší době přeměnit interiér. Koneckonců změna je život. Rozmanitost barev je tak rozsáhlá, že dokáže uspokojit požadavky nejnáročnějších majitelů domů. Kromě barev jsou zde i kompozice, které mění strukturu nátěru, což umožňuje vytvořit dokonalý design.Kromě toho jsou moderní barvy aplikovány jak na „holé“ stěny, tak na tapetu, takže můžeme v jednom interiéru jedinečně kombinovat několik designových stylů.

Volba barvy

Volba barvy by se měla řídit především její bezpečností, trvanlivostí a snadnou aplikací. Proto se kompozice pro vnitřní práce liší od vnějších barev.

Vodní emulze

Vodní emulze jsou velmi rozšířené díky své neškodnosti vůči zdraví, nepřítomnosti nepříjemného zápachu a rychlému schnutí. Jedná se obvykle o sloučeniny na bázi polyvinylacetátu (známé jako PVA).Taková barva je dobře nanášena válečkem nebo postřikovačem, má vynikající krycí schopnost – stačí 1 až 2 vrstvy k získání stabilní barvy.
Po vysušení se vytvoří polymerní film, který má vlastnost propustnou pro páry, to znamená, že stěna “dýchá”. Velmi jednoduše tónovaný, počet odstínů závisí pouze na naší fantazii.
Silikonová barva
Taková barviva lze označit za ideální pro stěny. Po vysušení zůstává na povrchu stěn trvanlivý film, kterému nevadí vlhkost a mírné poškození.

Akrylová barva

Vynikající vyvážená barva v průměrném cenovém rozpětí, nemá téměř žádné nedostatky. Má dobrou krycí schopnost, snadno tónovaná, nevybledne a je dostatečně odolná proti oděru. Stěna, natřená akrylovou směsí, může být dokonce omyta, propustnost par je o něco horší než barva na vodní bázi. Pokud jde o poměr cena / kvalita je to nejlepší barva pro strop a stěny našeho domu nebo bytu.

Kategorie: Byt

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce