přidat prezentaci

Malování bytu

Pokud jsme se rozhodli vymalovat svůj byt, máme určitě nějakou představu o tom, jak by to mohlo vypadat. Pokud ne, můžeme se inspirovat například na internetu nebo si můžeme nechat poradit od zkušených profesionálů. Malířské firmy jsou v tomto směru velmi žádané a tak je jen na nás, jak k tomu přistoupíme. Na trhu služeb máme množství spolehlivých a prověřených firem, které nám jistě vyhoví. Jestliže stále váháme, jakou firmu si zvolit, můžeme také zjistit, jak dlouho firma působí na trhu nebo si můžeme přečíst reference klientů, kteří využili tyto služby před námi.

Jak tedy interiér vymalovat?

Jako první bychom si měli rozmyslet, jakými barvami bychom chtěli mít byt vymalovaný. Také záleží hlavně na tom, jaké barvy se nám líbí, protože důležité je, abychom se pak v takovém bytě cítili příjemně. Takže bychom se měli řídit vlastním úsudkem. Dalším důležitým bodem při malování je rozhodnutí, zda si na tuto práci troufneme sami nebo si objednáme již zmíněnou malířskou firmu. Pokud si myslíme, že vše zvládneme levou zadní, můžeme se směle pustit do toho. V případě, že ale nejsme zrovna domácí kutilové nebo jen nestíháme, profesionální malířská firma bude tím dobrým řešením. Předáme informace a požadavky a můžeme v klidu odejít do práce.

Malířské firmy mají letité zkušenosti,které určitě využívají v praxi takže nám jistě i rádi poradí, jakou barvu a odstín zvolit. Jestli ale čekáme, že malíři dnešní doby budou vypadat jako z pohádky, kde byla potřeba papírová čepice a dřevěné štafle, asi budeme zklamáni. Malíř moderní doby používá dokonalé náčiní, které jim také usnadní práci. Jsou to například teleskopické tyče, které slouží k malování stropu nebo těžko dostupných míst, nejrůznější štětce a štětky, válečky různých velikostí a složení materiálu aj.

Dodržovat pravidla se musí i při malování

Jestliže chceme mít dokonale vymalovaný byt, neměli bychom zapomenout na určitá pravidla. Jedním z nich je pečlivá příprava stěny před samotným malováním. Starý nátěr je třeba dobře oškrábat, protože mít stěny vymalované na dalších třech vrstvách nevypadá zrovna ideálně a navíc se malba může po několika dnech sloupat. Stěny bychom měly také dobře napenetrovat, což je základ pro zpevnění a především ke zvýšení přilnavosti povrchu. Pokud máme také stěny plné nerovností, je třeba vše dobře vyhladit, aby výsledná práce malířů byla co nejlepší. Co se týká barev, tak zde platí pravidlo, že v jedné místnosti bychom neměli použít víc jak tři odstíny jedné barvy.

Paleta barev

Co se týká barevných odstínů, tak existuje celá řada barev, které se dokonale hodí do našich domovů. Například bílá barva je barvou základní a můžeme ji kombinovat vlastně se všemi ostatními barvami, což se o ostatních říci nedá. Je to barva něžná a prosvětlí nám náš byt. Pro někoho může bílá barva být doslova barvou čistoty a elegance, ale na někoho působí spíše moc hygienicky. Proto můžeme právě bílou barvu dobře kombinovat a to nejen s jinými odstíny, ale i s vhodnými tapetami, které jsou v současné době velmi populární.

Nesmíme zapomenout na strop

Strop rovněž hraje roli při malování zejména malého bytu. Ten by měl samozřejmě zůstat bílý. Místnost nejen prosvětlí, ale také může opticky prostor zvětšit. Pokud si nevíme rady, určitě se poraďme s odborníky. Vše pak bude podle našich představ a my se budeme cítit příjemně.

Kategorie: Byt

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce