přidat prezentaci

Mokré čištění koberců

Čas od času je třeba vyčistit v domácnosti veškeré čalounění, matrace a koberce. Je to důležité jak z hlediska hygieny, tak samozřejmě i z estetické části, kdy vyčištěné povrchy určitě vypadají lépe, než ty kde nalezneme skvrny a fleky. Nejčastěji lidé nechávají čistit tyto textilní povrchy před svátky, jako běžnou součást vánočního úklidu.

ck-01


Pokud jste z Brna a okolí, jednou z firem, která se tímto zabývá, je firma Čištění koberců Brno. Nabízí mokrou metodu čištění, nazývanou také extrakční čištění. Tento druh čistění, bývá také jinak nazýván chemické čištění, tepování či strojové čištění. V případě mokrého čištění je do tkanin v textilii vstříknut chemický prostředek s vodou a následně je odsán zpět do oddělené nádoby. Tímto dojde k vyčištění vláken, která jsou poté zregenerována a voňavá. Pokud je koberec nebo čalounění extrémně znečištěno, je nejlépe prostředek nechat působit před samotným čištěním 10 minut. Takto vyčištěné povrchy jsou mírně vlhké a je třeba je nechat doschnout. Doba vyschnutí je různá a odvíjí se od teploty v místnosti, její vlhkosti, druhu materiálu i od toho, jaké je v místnosti větrání. Může se pohybovat od 5 až 10 hodin u koberců, až po 12-24 hodin v případě čalounění sedaček.

Koberce si lze nechat vyčistit odborně pracovníkem firmy, ale můžete si také tento přístroj na čištění zapůjčit a čištění si provést samostatně. Některé firmy již v ceně půjčovného mají i čisticí prostředek, odborné zaškolení jak nejlépe povrchy vyčistit a jak přístroj obsluhovat, aby nedošlo k jeho poškození. K přístroji bývají i zdarma zapůjčeny různé nadstavce.

Pokud se již rozhodneme pro velký úklid, jeho nedílnou součástí je také mytí oken. Mytí oken Brno nabízí možnost nechat si vyčistit okna v domácnosti nebo i ve firmě. Součástí takového mytí je umytí rámů a skel, ale také vnitřních a vnějších parapetů. Jako doplňkovou službu lze využít čištění žaluzií.

Kategorie: Interiér, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce