přidat prezentaci

Na co si dát pozor, když si berete půjčku?

Doba je zlá, přes to, že by to mohlo na první pohled vypadat, že již žijeme v lepším světě, není tomu tak. Stále se najde spousta lidí, kteří nedokážou se svými financemi vyjít, anebo dokonce strádají či trpí hlady. Také Češi, přes to, že situace není zdaleka taková jako například v zemích třetího světa, si velmi hojně a rádi půjčují peníze. Někdy tolik spěchají, že dělají chyby. Ty se zde ale rozhodně nevyplácí. Půjčky tu byly už snad v pravěku a zdá se, že tady ještě drahnou dobu budou s námi. Někomu pomůžou, ale jiného dokážou zahnat do kouta natolik, že to pak řeší méně tradiční cestou. Pokud jste také byli situací donuceni, pak se vyvarujte některých zbytečných chyb, které vás budou stát peníze a možná i víc.

Nejčastější nešvary

Vznikají tak různé nešvary nekvalitních bank a jiných institucí či dokonce soukromých osob, které se samozřejmě snaží vydělat a lákat na své služby. Ne vždy jsou bohužel reference zcela odpovídající skutečnosti a vy s hrůzou po nějakém čase zjišťujete, kolik skrytých poplatků vám bylo šikovně zatajeno a jak vám velmi nebezpečně narůstá úroková částka.

Kouzla s úroky

S úroky provádí někteří chytráci, většinou pochybné subjekty poskytující půjčky, neuvěřitelná kouzla. Zde je třeba být opravdu opatrný, a raději využít rady zkušeného finančního poradce. Ti již dnes nemusí být zdaleka placení, jsou i takoví, kteří si vás našli v rámci různých akcí pojišťoven a dalších finančních institucí a své služby nabízí zcela zdarma, samozřejmě s tím, že již dříve jste splnili nějakou jejich podmínku. Tou bývá zpravidla podepsání určité smlouvy.

Informace a zase informace

Další, čeho se můžete tak trochu obávat, je nejistota vznikající z nedostatečných informací. I to se může stát, proto od společnosti, která vám dá půjčku, požadujte přesné, ale také pravdivé informace a jděte klidně více do hloubky. Důkladně konzultujte především poplatky.

Všechny důležitosti a náležitosti je firma, která zajišťuje pujcky, povinna oznámit nejen když se zeptáte. Již samotný fakt skrývání některých podstatných informací je znamením, že tady se asi o solidnost jednat nebude. V takovém případě raději rychle couvněte, bude-li to ještě možné.

Ručení nemovitostí

Častým nešvarem finančního subjektu či instituce, nabízející vám pujcku, je také požadavek ručení nemovitostí. On to vlastně ani není škodlivý nešvar a je to docela pochopitelné, ovšem tam, kde je srovnatelná finální částka. Někteří výtečníci na velice bohatém trhu s půjčováním peněz, a dokonce i známější banky požadují ručení nemovitostí i u nerovné částky, ale je to spíše ojedinělý jev. Nicméně i na něj si dejte pozor. Ručení nemovitostí není žádná povinnost.

Smlouva a další nutnosti

Řádně uzavřená smlouva se všemi náležitostmi, vstřícný přístup, neustálá informovanost o novinkách, kvalitní internetové stránky o půjčkách, poradenské centrum, kvalitní reference od dalších uživatelů, nejlépe osob blízkých a přátel, to jsou některé další důležité podmínky, které by měla splnit kvalitní společnost, která nabízí finanční výpomoc a s tím spojené služby. Základem je pro vás vždy maximální množství informací a také to, jak na vás poskytovatel půjčky působí, například jestli na vás příliš nespěchá. Půjčujte si peníze v klidu, nenechte se zbláznit, přes to, že jste tíživé situaci.

Kategorie: Finance, peníze, půjčky

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce