přidat prezentaci

Na dlažbě na terasu se nevyplatí šetřit

01-dlazba

Budujete-li pro sebe nové bydlení nebo jen přestavujete dům, ve kterém žijete, myslete před zahájením prací na přírodu. Její zapojení udělá z vašeho obydlí opravdový útulný domov. Takové vlastnosti má například přírodní kámen.

Přirozeným využitím kamene v domě jsou obklady a dlažby. Zájemci o doplnění domu právě těmito materiály by se měli před zahájením prací obrátit na odborníky. Ti jim řeknou, jaký nerost je pro ně nejvhodnější a poradí s jeho uplatněním. Výborné renomé má v této oblasti například pražská firma Stonemarket, která se specializuje právě na obklady a dlažby.

Nejčastěji užívané přírodní kameny

Jedním z populárních materiálů používaných v našich obydlích je břidlice. Je vhodná na kamenné obklady i dlažbu. Tradiční je její použití jako jedinečné střešní krytiny. Stále větší uplatnění nachází také pískovec. Jeho vlastnosti jej předurčují k aplikaci jako dlažby na terasu, je totiž mrazuvzdorný a má dlouhou životnost.

Ke kamenným obkladům stěn se hodí například mramor. Ten může mít známý leštěný povrch, ale odborníci jej doporučují také neopracovaný, který vyvolává dojem kamenného zdiva. Extrémní tvrdostí se pak vyznačuje křemenec zvaný též kvarcit. Také on je velmi vhodný jako dlažba na vaši terasu.

Kámen se nedá ničím nahradit

Stará moudrost říká, že přírodní kámen se dá napodobovat, ale nikdy zcela nahradit. Nerosty jsou jedinečné kombinací vzhledu a fyzikálních vlastností. Navíc je každý kus neopakovatelným originálem.

Když to shrneme, pokud se chystáte dodat interiéru domu nebo jeho bezprostřednímu okolí punc originality a noblesy, nemusíte hledat žádné supermoderní vymoženosti, stačí vsadit na osvědčenou klasiku. Ať už se rozhodnete pro novou dlažbu na terasu či k bazénu nebo chcete obložit stěny v interiéru, je pro vás přírodní kámen tím pravým materiálem. Proto neváhejte a navštivte showroom firmy Stonemarket ještě dnes.

Kategorie: Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce