přidat prezentaci

Nabídka bytů Pardubice

Realitní informační portál BytyPardubice.eu je praktickým průvodcem nabídkou bytů v Pardubicích. Určen je nejen pro zájemce o koupi bytu, ale pro všechny se zájmem o dění na Pardubickém realitním trhu, především se zaměřením na rezidenční nemovitosti a nabídku bytů.

Město Pardubice, které je centrem východočeského regionu a hlavním městem Pardubického kraje, obývá téměř devadesát tisíc obyvatel. Většina z nich žije v bytech, dle aktuálních statistik je v Pardubicích více než 38 400 obydlených bytů, oproti 9 700 obydlených domů. Za obydlenou nemovitost přitom považujeme takový byt či dům, ve kterém má evidováno trvalé bydliště alespoň jedna osoba.

Byty na prodej Pardubicích – Pokud hledáte byty v Pardubicích na prodej, není nic jednoduššího než projít si nabídku bytů na našem webu, nebo na některém z dalších realitních portálů. Zatímco na stránkách jednotlivých realitních kanceláří naleznete po zadání příslušných předvoleb ve vyhledávání (např. Byty Pardubice Prodej) vždy jen nabídku této konkrétní realitní kanceláře, na realitních portálech naleznete nabídku více realitních společností a na jednom místě. Můžete tak vybírat z většího množství bytů, které jsou v Pardubicích momentálně na prodej.

Ceny bytů zaznamenávají v posledních několika letech poměrně výrazný pokles. Nejinak je tomu i v Pardubicích. Aktuální ceny zhruba odpovídají cenám, za které bylo možné nemovitosti nakupovat před cca šesti lety, tedy ještě před tím než ceny bytů a domů v Česku dosahovaly svého maxima, které následně srazila celosvětová ekonomická krize.

Setrvalý stav nebo další mírný pokles předpovídají realitní makléři i pro letošní rok, respektive nejbližší měsíce. Pokud tedy uvažujete o koupi bytu v Pardubicích, doba je pro vás poměrně příhodná. Naopak, pokud jste majitelem bytu a uvažujete o jeho prodeji, je na místě zvážit, zda jej prodávat právě nyní.

Kvůli současné ekonomické situaci má řada lidí hlouběji do kapsy a na nákup bytů se jim nedostává finančních prostředků. Častěji proto místo vlastního bydlení volí pronájem. To v konečném důsledku znamená sníženou poptávku a z toho plynoucí pokles cen. Prodávající také musí počítat s tím, že za nabízenou cenu jeho byt nebude prodejný, a pokud nepřistoupí ke snížení ceny, může se jeho byt stát “ležákem” v nabídce realitních kanceláří. Nabídka bytů Pardubice – jaké jsou ceny?

Prodej bytů Pardubice – jaké jsou ceny?

Za méně než jeden milion korun byste v Pardubicích bez větších problémů měli pořídit solidní garsonieru. Za byt 2+1 o průměrné velikosti kolem 60 metrů čtverečních dáte částku kolem 1 200 000 Kč. Svoji roli samozřejmě hraje lokalita, zda je byt zachovalý, nebo bude nutná jeho rozsáhlejší rekonstrukce, nebo i to, zda k němu náleží sklep.

Pěkný byt 3+1 nebo 4+kk o velikosti kolem sta metrů čtverečních se bude pohybovat v cenách kolem 2 milionů korun. V případě luxusních nemovitostí v centru nebo jiných nejžádanějších pardubických lokalit se cena samozřejmě bude šplhat i mnohem výš.

Pronájem bytů Pardubice

Stěhujete se do Pardubic za prací nebo jste mladý člověk a chcete se osamostatnit? Poohlížíte se po novém bydlení? Pro řadu lidí, nejen mladých nebo těch, kteří v Pardubicích plánují žít jen po přechodnou dobu, je pronájem bytu v Pardubicích řešením jejich bytové situace.

Odpovězme si na otázku, proč se rozhodnout pro pronájem bytu: Pardubice jsou krajským městem a je obvyklé, že v regionálních centrech je cena nemovitostí obvykle vyšší. Pokud váš příjem není dostačující, abyste bez větších problémů dosáhli na hypotéku, může pro vás být pronájem nemovitosti správnou volbou. Podobně pronájem bytu v Pardubicích hledají také studenti, kteří zde studují, mladé páry, dělníci a další pracovníci místních podniků, kteří nejsou zdejší, ale také noví obyvatelé města.

Cena za pronájem bytu v Pardubicích se odvíjí od velikosti bytu, lokality, ve které se nachází, ale také od jeho stáří. Záleží také na tom, zda se jedná o byt vybavený, nebo bez vybavení. Svoji roli mohou hrát i další faktory, jako např. o jaké patro se jedná, zda je v domě výtah, v jaké vzdálenosti od domu jsou základní služby atd.

Pronájmy garsoniér a menších bytů v Pardubicích začínají na částkách kolem čtyř tisíc korun bez energií. Za padesátimetrový byt počítejte s částkou kolem 6 000 Kč a za byt 4+kk o velikosti kolem 80 metrů čtverečních můžete zaplatit cca 9 000 Kč bez energií.

Zadali jste do internetového vyhledávače slovní spojení “Byty Pardubice pronájem” a nyní se probíráte záplavou nabídek na pronájem bytů v Pardubicích? Pojďme si nyní připomenout některá úskalí, která na nás mohou čekat a na co je potřeba si dát pozor.

Nejjednodušší je samozřejmě vybrat si některou z pardubických realitních kanceláří a vše nechat na odbornících. Za to ale zaplatíte obvykle cenu jednoho až dvou měsíčních pronájmů. To může být pro řadu lidí těžko přijatelné a svůj byt v Pardubicích se budou snažit pronajmout na vlastní pěst. Ten, kdo byt pronajímá musí především věnovat pečlivou pozornost výběru svého budoucího nájemníka. Odhadnout člověk, kterého neznáte může být obtížné, ale pokud na vás zájemce od počátku nepůsobí důvěryhodným dojmem, je lepší mu byt nepronajmout.

Pojďme se ale na stejnou situaci podívat i z pohledu druhé strany, tedy nájemce. Ten by si měl nejprve ujasnit, jaké jsou jeho priority. Např. jakou lokalitu Pardubic preferuje, zda má zájem o zařízený či nezařízený byt, jak dlouhá bude výpovědní lhůta atd. Tím se zároveň dostáváme i k tomu nejdůležitějšímu, a tím je dobře sepsaná smlouva. Ta by vedle identifikačních údajů obou smluvních stran měla obsahovat také označení předmětu nájmu (o který dům a konkrétní bytovou jednotku se jedná), dobu trvání nájmu a způsob jeho ukončení, platební podmínky a samozřejmě datum a podpisy obou zúčastněných stran.

Ve smlouvě by ale měly být vymezeny i další důležité věci jako způsob udržování a úklidu společných prostor v domě, které náklady na nutné drobnější opravy bude hradit nájemce apod. Ve smlouvě může být vymezen i počet spolubydlících osob. V případě, že máte nějakého domácího mazlíčka, je dobré při sepisování smlouvy myslet i na tuto “drobnost”.

Vyhledávací dotazy související s Byty Pardubice

Chcete koupit, prodat nebo pronajmout byt v Pardubicích? Pak jste na správném místě. V sekci Byty Pardubice můžete procházet nabídku inzerátů od realitních kanceláří i soukromých osob. Hledat můžete byty v nejrůznějších částech Pardubic, různých velikostí od garsonky přes 2+1 až po například velké byty 4+1. Stejně tak můžete vybírat jak mezi byty v novostavbách, tak mezi staršími byty určenými k rekonstrukci, ale i v zachovalém stavu. Byty Pardubice – to pravé místo pro život.

Prodej bytů Pardubice – Hledáte, jaké byty jsou momentálně v Pardubicích na prodej? Sekce našeho webu Byty Pardubice prodej přináší rozsáhlou nabídku bytů v různých cenových rozmezích i velikostech. V inzerátech se snadno zorientujete, protože zde naleznete skutečně pouze byty, které jsou na prodej přímo v Pardubicích. Nalézt zde můžete inzerci bytů z různých městských čtvrtí – jak nemovitosti v centru, tak i z okrajových částí Pardubic, kde můžete najít klidné bydlení s dostatkem zeleně.

Pronájem bytů Pardubice – Hledáte bydlení v Pardubicích? Nechcete nebo si nemůžete dovolit koupi vlastní nemovitosti? Pak je pronájem tím pravým řešením i pro vás. V sekci Byty Pardubice pronájem našeho regionálně zaměřeného portálu můžete nalézt řešení vašeho problému. Vybírejte z inzerátů na pronájem bytů v Pardubicích. Volit můžete podle nabízené ceny pronájmu, velikosti bytu, který potřebujete, lokality, ve které byste si byt chtěli pronajmout, ale třeba i podle toho, zda hledáte zařízený či nezařízený byt.

Byty Pardubice bez realitky – Nákup, prodej, pronájem bytu v Pardubicích. Chcete ušetřit a neplatit zbytečné provize realitním agentům nebo realitním kancelářím? Sekce Byty Pardubice bez realitky našeho realitního portálu zprostředkovává inzerci soukromých osob, které chtějí prodat nebo koupit byt v Pardubicích bez asistence zprostředkovatelských služeb realitní kanceláře. Pokud se tedy rozhodnete pro nákup či prodej bytu v Pardubicích bez realitky, nezapomeňte celý proces koupě nemovitosti ošetřit řádně uzavřenou smlouvu.

Byty Pardubice Polabiny – Lokalita je při výběru bydlení jedním z nejdůležitějších faktorů. Pokud hledáte byt v pardubické čtvrti Polabiny, nacházíte se správném místě. Sekce našeho webu Byty Pardubice Polabiny přináší inzeráty týkající se koupě, prodeje či pronájmu bytu výhradně v městské části Polabiny. Druhý pardubický obvod se nachází se na severozápadě města při pravém břehu řeky Labe a je domovem pro přibližně 20 tisíc obyvatel. Byty Pardubice Polabiny skýtají zajímavou možnost pro život. V čtvrti Polabiny se nachází několik školských zařízení včetně stále se rozrůstajícího areálu Univerzity Pardubice. Nabídka bytů je zde poměrně široká, protože většinu zástavby v Polabinách tvoří panelové domy s větším množstvím bytů.

Byty Pardubice Dukla – Zadali jste do vyhledávače Byty Pardubice Dukla? Pak se zřejmě zajímáte o bydlení v pátém pardubickém obvodu. V sekci Byty Pardubice Dukla našeho realitního portálu naleznete nabídku bytů k prodeji i pronájmu právě v této pardubické čtvrti. Za první republiky zde stávaly domy pro nejchudší, po válce zde vyrostlo socialistické sídliště s přibližně třemi tisícovkami bytů. Tím ale stavební rozvoj na sídlišti Pardubice – Dukla neskončil. Původní cihlové domy v mnoha případech prošly rekonstrukcí, rostou zde i nové domy s další nabídkou bydlení.

Byty Pardubice Trnová – Vybrali jste si pro bydlení lokalitu Trnová v Pardubicích? V sekci Byty Pardubice Trnová našeho webu naleznete inzerci bytů v této městské části. Trnová je součástí Pardubic (konkrétně obvodu Pardubice VII), nachází se v její severozápadní části a je příjemným místem pro život. Byty Pardubice Trnová skýtají zajímavou alternativu k bydlení přímo v centru Pardubic. Na rozdíl od panelákových sídlišť zde převažuje především vilová zástavba, nabídka bytů je tak omezená jejich počtem a je o ně velký zájem.

Nové Byty Pardubice – Sekce našeho realitního portálu Nové byty Pardubice přináší inzerci developerských společností i realitních kanceláří nabízejících byty v novostavbách. Již vás nebaví neustálé opravy kapajících kohoutků, problémů s elektroinstalací atd.? Nechcete již nadále bydlet v bytě, kde žít není radost? Pak je řešení jednoduché: nové byty Pardubice. Díky novému bytu můžete zapomenout na řadu starostí, moderní bydlení přináší celou řadu výhod. Nové byty jsou navíc díky poklesu cen v poslední době dostupnější. A i pokud si nový byt v Pardubicích nemůžete dovolit, lze jeho pořízení financovat formou hypotéky.

Portál BytyPardubice.eu nabízí rozsáhlé a ucelené informace o realitním trhu v Pardubicích. Najdete zde zajímavé nabídky na výrazy jako např.: Byty Pardubice prodej nebo byty Pardubice pronájem, které vás určitě zaujmou. Prostřednictvím inzerce nemovitostí můžete uskutečnit prodej nebo pronájem své nemovitosti. Byty jsou nabízeny v různých lokalitách a kategoriích. V rubrice realitní kanceláře si můžete vybrat realitní kanceláře působící v Pardubickém regionu. V sekci novostavby, nabízíme přehled aktuálních developerských projektů. V rubrice firmy, si může najít firmy ktere zajišťují vše od nákupu pozemku až po samotnou realizaci stavby. O nezbytné financování nemovitostí se postará zkušený finanční poradce, ktery spolupracují s mnoha realitními kancelářemi. Nabízejí stavební spoření, hypouvery, překlenovací úvěry a další produkty na profinancování vaší nemovitosti ci její rekonstrukci. Dále je k využití i bankovní hypotéka. Aktuálně volně byty Pardubice se tak mohou stát realitou. Na portálu Byty Pardubice.eu najdete byty nebo ubytování Pardubice a různé zajímavé informace.

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce