přidat prezentaci

Najít vhodný byt na Praze 6 není jen tak

RE-MAX-Nova

Po dlouhých 7 letech jsem se rozešel s přítelkyní, a to pro mě mimo jiného znamenalo také hledání nového bydlení. Jediné, co jsem věděl, bylo, že chci určitě byt. A nejlépe na Praze 6, kde to mám rád. Dosud jsem si myslel, že nabídka bytů k prodeji musí být obzvlášť v Praze docela rozsáhlá a že si budu moct vybírat, ale zmýlil jsem se. Což o to, bytů je dost, ale jak jsem se přesvědčil, málokterý odpovídá mým představám. Uběhlo tak již několik týdnů a já stál před rozhodnutím – slevit ze svých požadavků a něco konečně koupit, nebo dál otravovat bratra a jeho rodinu přespáváním v pokojíku u synovce.

Nebylo to vůbec snadné. Když už se mi nějaký byt líbil, byl nad moje finanční možnosti, nebo vyžadoval nákladnou rekonstrukci. Některé byly pěkné, ale příliš malé, jiné zas vyhovovaly velikostně, ale měli nešťastně řešené rozmístění jednotlivých místností. Nejsem nijak náročný a hlavně jsem přesně věděl, co chci, ale říkal jsem si, že koupit byt není jen tak a chce to být opravdu rozvážný.

Jednoho dne jsem se nějak při brouzdání na internetu dostal na stránky www.remaxnova.cz. Říkal jsem si, že sice realitku jsem ke koupi využívat nechtěl, ale když už jsem se na těch stránkách ocitl, zkusil jsem tam naklikat představy o svém budoucím bytě. Ve výsledcích se mi ukázaly hned tři dle fotek docela ucházející. Kontaktoval jsem makléřku, která byla u inzerátu uvedena. Ještě ten den mi ta paní volala s dotazem, zda chci domluvit prohlídky. Nemusel jsem si nic obvolávat sám, což byla příjemná změna po tolika týdnech už. Ujistil jsem se ještě, že se jedná o nezávazné schůzky a s radostí jsem přijal jí navrhnuté termíny.

Sešli jsme se za dva dny, byla přesná, čekala na mě na smluveném místě a přinesla i další dokumenty a informace k bytu, které na internetu nebyly zveřejněny. Byla velmi milá a měla odpověď na jakýkoliv můj dotaz. A že jich bylo. Už jsem si v duchu trochu nadával, že bych sám sebe poslal do patřičných mezí. Během tří dnů jsme společně zkoukli všechny tři byty, ani jeden mi však nevyhovoval. Po poslední prohlídce jsme se tedy rozloučili s tím, že se mi případně ozve, když se něco objeví. A byl to docela fofr. Další odpoledne už jsme se domluvili na další prohlídce. Jednalo se o byt, který měla exkluzivně v nabídce pouze jejich pobočka. A co je ještě lepší – byl přesně takový, jaký jsem chtěl. Prakticky uspořádaný, světlý a skvěle izolovaný s minimálními náklady na provoz. Za týden jsem již s majitelem sepisoval smlouvu o prodeji. Litoval jsem jen jediné věci – že jsem odborných služeb realitky nevyužil už zpočátku. Bydlel bych dávno a ušetřil si spoustu času.

Kategorie: Reality

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce