přidat prezentaci

Ocelové hutní materiály

Hutní materiály jsou významné zejména v průmyslových odvětvích, kterých je opravdu hodně. Díky svým vlastnostem dokážou odolávat obrovským teplotám a také tlakům. Používají se zejména ve slévárenství, zpracování kovů a plastových materiálů, výrobě různých tavených strojních součástí.

hutni-material

Prakticky je to v zemědělství, stavebnictví, ale také v chemii a dalších oborech. Hutní materiály naleznete opravdu všude tam, kde používáte kovové i jiné pomůcky, nářadí a stavební materiály.

Ocel vede

Dnes je velmi moderní ocel, ze které se vyrábí jednotlivé komponenty hutních pecí a také vodící trubky, tyče a další díly. A není to rozhodně náhoda, kvalitně zušlechtěné železo nabízí mnohé výhody. Zde jsou alespoň některé zásadní plusy, které oceníte v porovnání s jinými hutními materiály, kterými jsou například barevné kovy:

  • Lehkost- větší nosnost, použití vícepatrové zástavby
  • Ekologičnost- možná trochu překvapivý fakt, ale železo je skutečně ekologické, pouze koroduje
  • Tvárnost a následné úpravy
  • Rychlé a snadné použití- montáž a demontáž

Výroba hutních materiálů

Hutní materiál se vyrábí více způsoby, které pak určují jejich vlastnosti a také následné použití. Nejznámější je asi klasické slévání, nebo chcete-li lití, dále to může být rovněž válcování, lisování, tváření, protlačování a další metody, které se pak souhrnně nazývají jediným slovem: metalurgie
Metalurgie, to jsou také různé povrchové úpravy, které jsou nezbytné také u některých typů ocelových hutních materiálů, zvláště takových, které jsou důležité třeba v chemii a chirurgii.
Pokovování se provádí například chromem, hliníkem, zlatem, zinkem nebo stříbrem.

Ocelové trubky

Asi nejznámějším polotovarem, vyrobeným z hutních materiálů, jsou ocelové trubky a tyče, které slouží hlavně k vedení média, dosahujícího vysokých teplot. Takové nosiče média musí být maximálně odolné proti teplotě, ale také tlaku a fyzikálním výkyvům. Ocelové tyče a trubky mohou být svařované pomocí švů, ale stále větší oblibu si získávají bezešvé.

Nerez komponenty

Nerezové a bezešvé trubky se hodí výborně na rozvod od kotlů a také tam, kde se v budoucnu neočekávají náročnější opravy, nebo rovnou výměna menších úseků trubek. Nerez zvláště oceníte, pokud se zaměříte na budování zemního potrubí.

Pokud i vy zvažujete instalaci hutních součástí, nebo koupi hutních materiálů, především pak z kvalitní oceli, zvolte si za partnera například již osvědčenou firmu RS Steel. Tato společnost poskytuje služby, které velmi úzce souvisí právě s hutnictvím. Patří sem výroba, ale také dodávka nerezových a bezešvých trubek té nejvyšší kvality, odolávajících těm nejvyšším teplotám a tlakům. Firma vám zajistí vhodné díly pro jakékoliv hutní kotle, dodá také energetické celky a komplety na míru do vaší průmyslové provozovny.

Ocelové hutní materiály nabízí mnoho výhod a stále neztrácí svůj lesk. V současné době již metalurgie pokročila natolik, že existují desítky, možná i stovky postupů výroby, jednotlivé společnosti mají dokonce svá výzkumná centra a díky tomu vyvíjí vlastní technologické postupy.

Kategorie: Magazín bydlení, Ostatní

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce