přidat prezentaci

Plastové nebo hliníkové vodováhy? Nepodceňte jejich výběr

vodovahy

Měření vodováhou bývá nejčastěji praktikováno na stavbách nebo při různých řemeslných pracích. Tento praktický nástroj může být vyráběn z různých materiálů a podle druhu se používá k různým účelům. Všeobecně známé je také to, že se jedná o pomůcku, u které může nějaký čas trvat, než se jí přijde na kloub. Jak jí tedy vůbec správně vybrat a použít? Někdo by si mohl říct, že je jedno, jakou vodováhu pořídí, neboť jsou všechny stejné. To je ovšem omyl, který lze poznat ihned při prvním měření. Při výběru vodováhy je tedy dobré popřemýšlet, jaký výrobek bude pořízen, aby poté splnil co nejlépe svůj účel. Mohou být totiž vodováhy plastové či hliníkové, přičemž ty jsou ještě vyráběny s uzavřeným či odlévaným profilem.

Ujasněte si, na co chcete vodováhu použít

Každý produkt je poté využíván k jinému účelu. Některý je vhodný například pro dlaždičské a obkladačské práce, jiný zase pro stavbu lešení. U jednotlivých produktů bývá účel, pro který jsou určeny, obvykle napsaný a tedy budete přesně vědět, který z nich pořídit. Kromě samotného určení je dobré se také podívat na vlastnosti. Je jasné, že ty nejlevnější vodováhy, které lze pořídit již od několika desítek korun, nebudou mít kvalitu vlastností na takové úrovni, jako dražší produkty. V tomto případě tedy hraje roli i to, zdali potřebujete měřit vodováhou jako profesionál nebo jste pouze domácí kutil, který dělá řemeslné práce pro radost či osobní užití.

Různá je i přesnost měření

Vodováhy mají dvě nebo tři libely, které navíc mohou být elektronicky seřízené. V tomto případě je jasné, že kvalitnějším výrobkem je ten se třemi elektronicky seřízenými libelami, neboť přesnost jeho měření je velice precizní, což využijí zejména profesionálové. Pro konkrétní představu, přesnost měření u hliníkové vodováhy se třemi elektronickými libelami je až 0,3 mm/m ve standardní a 0,5 mm/m v převrácené poloze.

Více informací o vodováhách se lze dozvědět i na stránkách české wikipedie – http://cs.wikipedia.org/wiki/Vodov%C3%A1ha

Kategorie: Rekonstrukce

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce