přidat prezentaci

Pokladničky – přežitek nebo užitečná tradice?

Střádání majetku a šetření peněz je od útlého věku součástí lidského života. V dnešním světě se nejčastěji využívají bankovní služby, které umí peníze zhodnotit. Jak se ale spořilo v době, kdy banky ještě neexistovaly? V dobách králů putovaly zlaťáky, klenoty a jiné cenné předměty v truhlicích. Ještě dnes se tradují rozmanité legendy o ukrytých truhlicích plných obrovského bohatství, které slouží jako zábava pro malé děti ale i dospělé lidi. Spoléhat se na nález pokladu ale nikdo nemůže a tak je potřeba najít jinou cestu k dosažení úspor. Po truhlicích přišly na řadu pokladničky a trezory, v kterých se nacházejí cennosti a větší sumy peněz. K malému a zábavnému šetření například na nové kolo, jsou ale kasičky ideální!

Nejlepší variantou je kasička, kterou nelze otevřít jinak než rozbitím. Kasičky, které mají tvz. „nouzový otvor“ vám sice zůstanou navždy, ale dovolí vám postupně peníze vybírat a celé šetření tak trochu připomíná sysifovskou práci. Kompletně uzavřené porcelánové nebo keramické pokladničky vám jednoduše pomůžou našetřit cílovou částku. Snad nejznámější formou je kasička prase. Růžové zvířátko, které je jakýmsi symbolem blahobytu, se stalo nesmazatelným „reprezentantem“ a motivem pro různé variace kasiček.

Věnujte dárek

Pokladničky nemusí posloužit jen vám! Kasičky jsou také skvělým dárkem, na který nebude jen sedat prach, ale který obdarovaný plnohodnotně využije. Ručně malované keramické pokladničky jsou originální a velice elegantní. Nejenže pomůžou našetřit nějakou tu korunku, ale ještě budou roztomilou ozdobou domova. Kasičky už nejsou pouze v motivu prasátka, ale v mnoha dalších vtipných a neotřelých designech. Ženám se jistě bude líbit nápaditě zdobená kasička kočka, chytrým lidem z vašeho okolí zase moudrá a majestátná kasa sova.

Ideální příležitostí pro pořízení kasičky a tedy šetření peněz na nějaké hezké oblečení nebo třeba televizi, jsou Vánoce. Mezi české tradice patří vkládání kapřích šupinek pod talíř nebo do peněženek. Výsledkem by měla být dobrá finanční situace po celý další rok. Což takhle ale tuto milou tradici trochu poupravit? Místo šupinky, která vám leží celý rok v peněžence, byste mohli postavit na stůl kasičku ryby, která vám určitě po roce nadělí větší bohatství než šupinky.

Šetření a úspory peněz jsou při dnešním způsobu života velice důležité. Vy byste ale neměli zapomínat i na zábavnou formu střádání korunek, která vám ve výsledku může přinést vytouženou odměnu v podobě elektroniky, sportovního vybavení nebo krásného výletu. Keramické kasičky můžou působit jako přežitek, který už není aktuální. Opak je ale pravdou. Spoření do kasiček je užitečnou tradicí, která přetrvala dodnes a dokáže lidem ještě stále vykouzlit úsměv na tváři.

11916

Kategorie: Ostatní

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce