přidat prezentaci

S kvalitním těsněním prostupů zabodujete

V každém objektu hrají nenahraditelnou roli kabely a trubky, jež slouží k různým účelům. V rodinných domech, na pracovištích, ve školách, v nemocnicích i na úřadech je žádoucí přívod plynu, vody a odvod odpadu prostřednictvím trubek. Nicméně velkým problémem těchto kabelů a potrubí je nekvalitní těsnění. Se špatným těsněním přichází nemalé problémy.

Pakliže je špatné těsnění prostupů, dochází k úniku vody a plynu. V případě vody se potom zvyšuje vlhkost, která má na svědomí plísně. V případě plynu může špatné těsnění končit až tragicky.

Řešením je spolehlivé těsnění prostupů

Jestliže se chcete vyhnout těmto nesnázím, měli byste se zaměřit především na kvalitní a spolehlivé těsnění prostupů s dlouhou životností. A k čemu takové těsnění slouží? Jeho úkolem je ucpat všechny díry, jimiž by mohla látka unikat. Existuje pestrá škála těsnících prostředků, jež byste měli vybírat podle toho, co a kde potřebujete utěsnit. Velké popularitě se těší například těsnící řetězy neboli link seal. Na důležitosti neztrácí ani těsnící manžety či chráničky. S kvalitním těsněním prostupů se vyvarujete úniku plynu a vody.

Jaké existují druhy těsnění?

Link seal slouží k těsnění prostoru mezi kabelem, respektive potrubím, a chráničkou. Laicky řečeno – namotají se kolem potrubí či kabelku. Link sealem se utěsňují kabely, jež se již nachází ve zdech.

Těsnící manžety jsou dvojího charakteru, a to typ N a typ U. První varianta nachází uplatnění při budování vodovodní, plynové a kanalizační sítě. Těsnící manžety typu N se honosí dlouhou životností a snadnou montáží. Druhou skupinu zastupuje typ U, který je vhodný především na potrubí velkých a neobvyklých průměrů. Dále se můžete také s těsnícími límci a chráničkami střetnout velmi často. Používají se při budování novostaveb k těsnění přes stavební přepážky.

Pakliže hledáte těsnění pro vaše potřeby, vždy dbejte na vysokou kvalitu. U těsnění se rozhodně nevyplácí šetřit.

Kategorie: Rekonstrukce

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce