přidat prezentaci

Staňte se úspěšným obchodním zástupcem

Zoldaci_cz

Být úspěšným a vyhledávaným „obchoďákem“, to není jen tak. Podmínkou jsou nejen vhodné osobnostní předpoklady a potřebné schopnosti a dovednosti, ale také neustálý zájem o rozvoj. Chcete-li jako obchodní zástupce vylepšit své skóre a nastartovat se na cestě k úspěchu, pak vám mohou být odrazovým můstkem následující řádky.

Pečlivá organizace času je základ

Nenechte se volnou pracovní dobou uchlácholit natolik, že ustrnete v jakémsi polovičním tempu. Jste sám sobě šéfem a podle toho byste ke svým výkonům a pracovní morálce měli přistupovat. Flexibilní možnosti v otázkách nakládání s časem bývají velmi zrádné, proto plánujte a organizujte. A hlavně – vytvořené harmonogramy dodržujte. Stačí jedno klopýtnutí a procento těch méně spokojených klientů bude narůstat. Vymezte si pro schůzky a nutnou související administrativu konkrétní čas a dodržujte ho. Vyvarujete se tak nejen problémům v podobě ubývajících klientů, ale také pocitům chaosu, který do práce vnese nervozitu. Kvalitní sebeřízení je klíčem úspěchu.

Semináře, workshopy, přednášky

Neusněte na vavřínech. To, že se vám povedla velká věc před půl rokem, neznamená, že z ní budete čerpat další dva. Trendy v tomto oboru se neustále mění, je potřeba o nich vědět. Sledujte zahraniční zdroje, navštěvujte semináře a workshopy, neustále hledejte způsoby, jak se zdokonalovat. Nejde však jen o to, nastudovat co nejvíce teorie, je třeba vše zkoušet v praxi. Učte se od těch nejzkušenějších, uvědomujte si chyby jejich i své vlastní a berte si z nich ponaučení. Jestliže si u něčeho vyzkoušíte, že to až tak nefunguje, zavádějte do svého procesu nové metody. I když se třeba párkrát spálíte, takové zkušenosti jsou velmi cenné.

Úspěšný rozvoj však nesouvisí pouze s obchodními dovednostmi, jde také o rozvoj vaší osobnosti jako takové. Prohlubujte svou vlastní motivaci, potlačte slabiny, podporujte silné stránky. Jste komunikativní? Vyhledejte kurz, který tuto vaši vlastnost ještě více upevní. Přepadne vás občas nervozita? Vyhledejte kurz, jak nervozitu zvládat.

Budování viditelného portfolia

Ani sebelepší prodejní schopnosti nejsou všechno. Trh o vás musí vědět, abyste mohli být jeho vyhledávanou součástí. Buďte vidět, a to nejlépe tam, kde vás mohou najít potenciální klienti. Skvělým řešením je registrace na webu Zoldaci.cz, což je rozsáhlá databáze sloužící firmám po celé České republice, které potřebují provizní obchodní zastoupení. Určíte si, o jaké obory máte zájem a v jakém kraji, a poté už jen řešíte konkrétní nabídky na spolupráci. Velmi jednoduše si tak obstaráte přísun práce, a to bez ohledu na sezónní výkyvy, rozšíříte portfolio a celkově síť zákazníků, do které tak díky novým referencím budou přibývat další.

Kategorie: Ostatní

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce