přidat prezentaci

Stěhování s rozumem

Současný svět je plný shonu a stresu, tak mnohdy nemáme na nic čas. Naše zaměstnání nás také hodně vyčerpává a v některých případech se za prací musíme i odstěhovat. Stěhujeme se do okresního města,do jiného kraje a dokonce i do jiného státu. Abychom vše zvládli levou zadní, musíme být na takovou situaci dobře připraveni.

Příprava a organizace je důležitá

Ze všeho nejdřív bychom si měli ujasnit, zda budeme potřebovat pomoc profesionální stěhovací firmy nebo si pomůžeme sami. Důležitá je také organizace celé akce. Bez přípravy a organizace by se mohlo stát, že bychom na něco důležitého mohli zapomenout. Stěhování svépomocí znamená několik důležitých faktů. Především to chce mít hodně kamarádů, protože sami to opravdu nezvládneme. Také je potřeba dostatečně velký vůz. Jestliže takový nemáme, máme možnost si auto zapůjčit ve spolehlivé autopůjčovně. Také musíme počítat s tím, že nás to bude stát trochu fyzické námahy, přece jenom stěhovat nábytek ze třetího patra není žádná legrace.
Stěhovací firma nám může ulehčit nejen námahu, ale i nervy. Pokud si takovou firmu objednáme, máme jistot, že vše bude pod kontrolou a proběhne, tak jak má. Je ovšem velmi vhodné si takovou firmu objednat s dostatečným předstihem, protože v případě, že ji oslovíme jen pár dní před stěhováním, může se stát, že firma bude obsazena a my se tak budeme muset poohlédnout po jiné, která může být daleko dražší. Na co bychom neměli ovšem zapomenout jsou podmínky nabízených služeb. Před podpisem smlouvy je třeba zjistit, zda služby obsahují také například výnos nábytku do patra nebo jeho demontáž a následnou montáž v případě, že se nám třeba velká skříň nevleze do vchodových dveří. Bylo by asi velmi nepříjemné zjištění, že nám stěhováci vyloží nábytek před dům zrovna když prší a přitom naše nové bydliště je ve druhém patře.

Co teď a co potom

Dobře rozvržený plán a správná organizace celého stěhování vyžaduje i podporu přátel či příbuzných a již několik týdnů před samotnou akcí bychom měli také odhlásit děti ze školy, školky, jídelny, musíme se také postarat o plyn, elektřinu, nájemné a podobně. Pokud jsme tohle všechno již zvládli, můžeme začít shánět balící materiál. Stále oblíbené jsou banánové bedny, ale můžeme použít i různě veliké plastové boxy, folie a jiný materiál. některé stěhovací firmy nabízejí pronájem těchto balících materiálů a tak se nemusíme bát, že bychom neměli do čeho balit. A když už jsme u toho balení, určitě na dně skříně nebo ve sklepě objevíme dávno zapomenuté věci, které již vyšli z módy a tak je určitě balit nebudeme a raději je věnujeme třeba na charitu. Balit staré harampádí, dávno obnošené věci při stěhování ztrácí smysl. Stěhování je vlastně takový generální úklid.

Stěhování na klíč

Současný trh služeb nabízí dnes nejrůznější nabídky firem, které se zabývají službami pro veřejnost. Stěhování není výjimkou a tak se můžeme v této oblasti setkat například se službou stěhování na klíč. Jde o službu hodně podobnou, jako je klasická stavba domu na klíč. Firmy nabízejí stěhování od A – Z, kdy stačí předat klíče a večer se můžeme vrátit do nového působiště s pocitek klidu a jistoty, protože stěhováci udělali veškerou práci na nás.

Kategorie: Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce