přidat prezentaci

Ubytování Pardubice

Pardubice jsou krajským městem nacházejícím se na východě Čech, jež nabízejí mnoho zajímavostí a pamětihodností. Nejen přímo v Pardubicích, ale i v jejich okolí se nachází spousta míst, která stojí za návštěvu. Abyste ale nemuseli při jejich prohlídce spěchat, pojistěte se a zařiďte si v Pardubicích ubytování, ze kterého se vám bude pohodlněji vyrážet za dobrodružstvím a inspirací.

Jelikož pardubický kraj je protkaný cyklostezkami a dalšími cestami, můžete se podívat i na vzdálenější místa, když vyrazíte pěšky nebo ještě lépe na kole. Základem je ale najít právě ono vhodné ubytování, které vám jednak poskytne dostatek volnosti, jednak nabídne dobré jídlo nebo alespoň blízkost zařízení s kvalitním jídlem.

Nejvíce takových se nachází přímo v centru, kde si nejdříve můžete prohlédnout památky místní a teprve poté vyrazit za těmi vzdálenějšími. Jedná se například o hotel Labe, tříhvězdičkový penzion Zelená Žába, tříhvězdičkový hotel Arnošt nebo čtyřhvězdičkový hotel Euro. Pokud ale preferujete klidnější prostředí, odkud si můžete do centra dojet, větší soukromí vám nabídne například hotel Hůrka, Hotel Signál nebo Andrea Sokolová.

V okolí Pardubic

Kromě pamětihodností v centru Pardubic, kde snadno najdete i již zmíněné kvalitní pardubické ubytování, najdete v okolí tohoto města i jiná místa, která vás nadchnou. Přibližně 15 kilometrů od Pardubic se nachází Opatovický kanál, což je významná památka ze středověku, kterou nechal postavit Vilém z Pernštejna.

Pohodlně se sem dostanete především na kole, neboť kolem 33 kilometrů dlouhého kanálu vedou hned tři cyklostezky. Dále nesmíme zapomenout na významný hrad Kunětice, který leží od Pardubic necelých 10 kilometrů a opět sem vede cyklostezka. Kromě tohoto hradu z 15. století, který je zároveň chráněnou kulturní památkou, zde pod kopcem stojí dětské muzeum Perníková chaloupka. Pro zdatnější cyklisty je z Pardubic dostupný také hřebčín v Kladrubech, který rovněž platí za chráněnou kulturní památku.

Kategorie: Ostatní

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce