přidat prezentaci

Užitkové dodávky

Máme – li před sebou tak trochu malý oříšek v podobě přepravy právě zakoupeného nábytku nebo pokud se chystáme o víkendu narychlo přestěhovat a stěhovací firmy v okolí nemají volný termín, musíme rychle najít řešení, které nám bude po všech stránkách vyhovovat. Optimální řešení, které je především rychlé, je pronájem dodávky. Je to způsob, jak situaci spolehlivě vyřešit.

Jaké vlastně jsou užitkové dodávky

Pokud jde o užitková vozidla, jejich charakteristika je asi všem jasná. V podstatě jsou to vozy, které mají optimální poměr mezi maximální možnou hmotností přepravovaného nákladu a spotřebou paliva. Jde především o vozy s celkovou hmotností do 3,5 tuny. Růst soukromého podnikání je vlastně důvodem, proč je velký zájem o tyto vozy a to nejen v oblasti prodeje, ale rovněž v oblasti pronájmu. Využití těchto dodávek je veliké a je spojeno právě s malým podnikáním. Začínající živnostníci ještě nedisponují vlastním vozovým parkem a tak je dobrým řešením právě pronájem takových vozů. Jde o tzv.operativní leasing a jde jej sjednat na dobu až 60 měsíců.

Jaké výhody má pronájem užitkových dodávek

Klademe – li si teď otázku, jaké výhody vlastně má takový pronájem dodávek a jestli se nám vyplatí, musíme si uvědomit, co chceme s dodávkou přepravovat, jaké rozměry by měla mít, na jak dlouho dodávku budeme potřebovat a k jakému účelu. Pokud se nám dokonce stane situace, kdy máme vlastní dodávku, ale najednou nám vypoví službu, takový pronájem vozu lze považovat za jednoznačné,spolehlivé a především rychlé řešení. Další výhodou pronájmu je,že se nemusíme starat o servis vozu, pojištění a dálniční známky. O to vše stará autopůjčovna a nám tak odpadnou starosti navíc. My se budeme muset postarat jen o to, abychom doplnili pohonné hmoty, protože na vodu auto bohužel nejezdí.

Období a počet najetých kilometrů je v podstatě neomezený. Na co bychom určitě neměli zapomenout je, připravit si platné doklady, především řidičský a občanský průkaz a dále pak také vratnou kauci. Některé autopůjčovny nabízejí svým klientům i různé doplňky, jako například GPS navigace, takže v případě, že se chystáme na delší trasu, nebo i do zahraničí, nemusíme se bát, že se ve světě ztratíme.

Důležité je auto si dobře prohlédnout

Určitě bychom si před podpisem smlouvy měli dodávku dobře prohlédnout. I nepatrná maličkost, jako je například prasklinka na čelním skle by nám později při vrácení auta mohla udělat spoustu nepříjemností a těm je třeba se vyhnout.

Přeprava nákladu

Přeprava nákladu musí být bezpečná, takže musíme jakýkoliv náklad zabezpečit tak,aby se neuvolnil nebo dokonce nevypadl z auta. K tomu slouží například různé popruhy, háky nebo kotvící čepy. Pokud si takto náklad upevníme, můžeme bez pochyb na pozemní komunikaci. Málokdo ví, že polovina dopravních nehod se stává právě špatně upevněným nákladem, který se například převrátí.

Kategorie: Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce