přidat prezentaci

Výběr pilového pásu

Vybíráme-li pro strojní pásovou pilu nový pilový pás, je vhodné se zaměřit na několik kritérií. Jen laici se mohou domnívat, že všechny pilové pásy mají stejné vlastnosti a tudíž je zcela jedno, jaký typ pilového pásu do pásové pily použijí. Pilové pásy se v mnohém liší.

Výběr pilového pásu

Výběr pilového pásu

Výběr pilového pásu podle řezaného materiálu

První, nač bychom při výběru pilového pásu měli myslet, je materiál, který s pásovou pilou budeme řezat. Nejčastěji se v průmyslu využívají pilové pásy na kov, které se vyznačují vysokou odolností a tvrdostí. Dále však lze pořídit i pilové pásy, které jsou vhodné například pro řezání dřeva, plastů či jiných materiálů.

Ozubení pilových pásů

Kromě materiálu, do něhož bude pásová pila pomocí pilových pásů provádět řez, je důležité zvolit pilový pás také dle velikosti a poštu zubů. V obchodech jsou k dostání pilové pásy na kov i další materiály s různým počtem zubů, obvykle od 8 do 18 zubů na palec. To mimo jiné ovlivňuje kvalitu, přesnost a detailnost prováděných řezů.

Pilové pásy z bimetalu

Při výběru pilových pásů na kov můžeme zvolit i produkty, které jsou vyráběny z vícera pásků. V tomto případě se jedná o takzvané bimetalové pilové pásy, které se vyznačují vysokou odolností, dobrou pružností a nedochází u nich k tak častému vylamování zubů. Tyto moderní pilové pásy jsou hojně využívány v průmyslu, pro domácí využití však postačí klasické pilové pásy na kov, které jsou levnější.

Kategorie: Exteriér a zahrada, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce