přidat prezentaci

Základy na temu reality

Téma realit je dnes značně nepřehledná. Dnes už nemáme jen reality ve smyslu “nemovitosti”, ale i reality jako zábavnou show. Když člověk chce koupit pozemek, rodinný dům, nebo byt, narazí na nový svět. Nové pojmy, nové firmy. Velká očekávání a strach ze zklamání. Podobně, jako každá jiná oblast, i reality mají své zákonitosti, terminologii. Je dobré, pokud se v ní zorientujete. nechci abyste měli pocit, že se musíte stát expertem, ale něco vědět je dobré.
 
Pokud totiž nemáte ani základní znalosti, bude to z vás na první pohled čitelné. Pak záleží na tom, s kým vás náhoda svede dohromady.
 


Možná vás najde seriózní realitní makléř. Může vám navrhnout dobrý obchod, pomůže vám ho uzavřít a vy budete mít z realit ten správný pocit. Získáte co jste potřebovali. To je ideální scénář. Stává se často, ale málokdo o takovém příběhu říká. Při smůle však narazíte na podvodníky. Nebo na neseriózního realitního makléře. Ten ucítí, že se nevyznáte. Snadná kořist. Zneužije své možnosti a udělá s vámi nevýhodný obchod. Budete zklamaní a nespokojení. Takový příběh se pak snadno šíří. Samozřejmě ne ve verzi “nechal jsem se obabrať, protože se nevyznám”, ale ve verzi “všichni realitní makléři jsou podvodníci”.
Proto je dobré zorientovat se. I reality mají své zákonitosti, slovník, slang. Pokuste se do něj vniknout. Existují na toto téma knihy, weby, časopisy. Čtěte. Vím, znamená to investici času a do toho se chce jen málokomu. No neznalost bývá někdy až nepříjemně drahá.
 
Představte si například, že kdybyste měli lepší informace o tom, jak upravit byt před prodejem (nebo nájmem), prodali byste ho o 2000 eur dráž. Takové informace můžete získat přečtením jedné nehrubej knihy. To je práce na 8 hodin čtení. Byli byste ochotni číst, kdyby vám někdo zaplatil 250 eur za jednu hodinu čtení? V realitním byznysu je důležité vědět. Jinak uděláte začátečnické chyby a ty se s vámi budou následně táhnout.
 
Jako příklad může sloužit pokud chcete prodat byt. Nesprávné ho upravíte, špatně ho odprezentují realitním makléřem, či v inzerátech. Nevyvoláte zájem. A je špatně, protože přinejmenším v dané sezóně již byt asi neprodáte. Ti s nejlepším přehledem si vás už někam zaškatuľkovali jako špatnou nabídku. Teď už nebudou reagovat na vaše nové a možná i lépe inzeráty. Už jedete hrát více na štěstí než na kalkulovaný odhad. Všechno to může vzniknout, pokud chcete do realitního byznysu vstoupit rychle a bez znalostí.
 
Je jasné, že běžný člověk se o realitní trh nezajímá. Jednou či dvakrát za život chce prodat, koupit nebo pronajmout nějakou nemovitost. Nic víc. A zpravidla rychle. Ani těch 8 hodin času nepočká, za které by prošel alespoň jednu knihu. Právě takto nějak začínají ty smutné příběhy o tom, jak někoho ogabali, podvedli, nebo prodali za špatnou cenu.
 

Stavební pozemek či rodinný dům na klíč?

Není jednoduché vybrat si, zda člověk chce rodinný dům na klíč, stavební pozemek, nebo nový byt v novostavbě. Právě o tom je reality byznys. Každá z možností koupě má své výhody i nevýhody. Je nelehké zorientovat se v tom. A tak se slovíčko reality může stát noční můrou rodiny. Koupit nový rodinný dům a hned bydlet? Nebo raději stavební pozemek, na kterém si postavíte rodinný dům ideálně podle vašich představ? Těžko říct. Pro někoho může být lepší koupit si prostě byt.

http://christies.cz/

Kategorie: Magazín bydlení, Reality

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce