přidat prezentaci

Zařizujeme novou kuchyň aneb nová kuchyně podle zón

Kuchyně vždy byla, je a bude právem považována za srdce domu. Kuchyně je místem, kde vaříme pokrmy pro své nejbližší, kde se celá rodina večer schází a ráno si při snídani přeje hezký den. Proto by kuchyně, ve které trávíme značnou část našeho volného času, měla být prakticky uspořádaná, nikoliv podle nějakých obecných tabulek, ale především podle Vás.
kuchyně na míru
Zdroj: Dům Interiérového zařízení DIZ

V případě, že využijete nabídku kuchyňského studia, můžete se těšit na kuchyni podle Vašich představ. V dnešní době jsou 3D návrhy kuchyní samozřejmostí a velice Vám usnadní představu o tom, jak bude Vaše království vypadat. Praktičnost kuchyně se vyznačuje třemi funkčními zónami, které nám pomáhají se v kuchyni lépe orientovat a přispívají k dobrému pocitu při pobytu v kuchyni.
kuchyně na míru DIZ
Zdroj: Dům Interiérového zařízení DIZ

Zóna varná

Tím se rozumí místo, kde máme umístěnou varnou desku, digestoř a troubu. Tuto zónu je dobré umístit na jednu stranu kuchyně, nikoli doprostřed. Kolem varné desky by měl být dostatek volného místa. Přestože v minulosti byly trouby umísťovány spíše nízko při zemi, dnešní trendy doporučují nechat troubu přibližně ve výšce očí. Důvod je jednoduchý, lepší manipulace s plechy nebo pekáči a lepší kontrola při pečení. Správným používáním digestoře prodlužujete životnost Vaší kuchyňské linky – odvětráváním par (kvůli pachům z vaření i odvodu vlhkosti).

Hlavní pracovní plocha

Pracovní plochu umístíme uprostřed kuchyně, abychom měli blízko k varné i mycí zóně. Její šířka by se měla pohybovat mezi 100 – 150 cm. Pokud potřebujete více prostoru pro odkládání věcí, je vhodné zřídit další pracovní plochu. Pracovní plocha by měla být ve výšce 85 cm. Na pracovní plochu doporučujeme použít pracovní desky do kuchyně.

Mycí zóna:

Tvoří dřez, baterie a myčka nádobí. Tuto zónu bychom měli umístit cca 100 -150 cm od varné zóny.
Mezi úložné prostory počítáme jak prostor na potraviny, tak i ledničku a mrazničku. Měly by být nejlépe hodně blízko sebe. Je vhodné doplnit kuchyňskou linku vysokou (spížní) skříní s policemi nebo drátěným programem.

Pokud sníte o moderní kuchyni na míru, navštivte Dům Interiérového zařízení DIZ.

Kategorie: Interiér, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce