přidat prezentaci

Změna dodavatele elektřiny: jak přejít k jinému dodavateli

Ceny elektřiny jdou v posledních letech dost razantně nahoru. Je zajímavé, že Češi platí za elektřinu mnohem více peněz nežli lidé v sousedních státech. Nyní však nepátrejme po tom, co je příčinou růstu cen energií, nýbrž se zaměřme na to, jak výhodná může být případná změna dodavatele elektřiny a jakým způsobem se dá přejít k jinému dodavateli.
 
Změna dodavatele elektřiny může přinést významné úspory v domácnosti. V průměru se tímto krokem dá ušetřit až několik tisíc korun ročně, což jistě není malá suma. Záleží samozřejmě na tom, jak velkou spotřebu elektrické energie máte, jak velký je váš dům či byt a také na mnoha dalších faktorech. Co je však jisté, vhodnou změnou dodavatele si můžete zajistit dodávky elektrické energie a snížit tak výdaje na provoz domácnosti.

 
plyn

Snadný způsob přechodu k jiném dodavateli na základě plné moci


Přejít k jinému dodavateli elektřiny není žádným složitým procesem. Pomoci vám může kupříkladu internetový portál ZměnaDodavatelů.cz. Ten nabízí nejen možnost porovnání cen jednotlivých společností a jejich tarifů, ale také možnost okamžitě přistoupit k samotné změně dodavatele. Poté, co si provedete na online kalkulačce srovnání cen, možná zjistíte, že ve vašem regionu působí společnost, která vám energie může dodávat daleko levněji. Je však zapotřebí před podepsáním smlouvy o dodávkách také ukončit stávající smlouvu, jinak byste platili dvěma společnostem naráz. V druhém extrému byste pak mohli na nějaký čas o dodávky přijít, pakliže by přechod nebyl kontinuální.
 
Přechod probíhá tak, že poté, co si vyberete nového dodavatele, vyplníte jednoduchý formulář, který odešlete. Následně vás zkontaktuje odborný poradce, který s vámi projde celý proces. Na základě vašeho rozhodnutí pak obdržíte smlouvu, jejíž součástí bude plná moc. Tou dáte souhlas, aby poradce zajistili všechny náležitosti, jež se týkají vašeho přechodu k jinému dodavateli. Zajistí ukončení smlouvy u stávající společnosti, smlouvu o dodávkách u nového dodavatele i další nezbytnosti. Potřebné administrativní úkony tak nebudete muset řešit sami, bez cizí pomoci. Přechod bude rychlý a jednoduchý, aniž byste měli na nějaký čas přerušeny dodávky elektřiny.

 

Levnější energie uleví vaší peněžence

Levnější energie je v současné době, kdy lidé nemají nadbytek finančních prostředků, velmi lákavým způsobem, jak ušetřit na provozních nákladech v domácnosti. Změna dodavatele elektřiny může být tím nejefektivnějším způsobem, jak si zajistit levné dodávky této komodity.

Kategorie: Finance, peníze, půjčky, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce