přidat prezentaci

Změňte dodavatele plynu a ušetřete

Pokud tvoří výdaje za energie příliš velkou část vašeho rodinného rozpočtu, můžete zkusit změnit dodavatele. Alternativní prodejci mají často výrazně výhodnější ceny než dominantní firmy. Díky konkurenčnímu boji můžete výrazně ušetřit.

Srovnejte si ceny plynu

Vyznat se v cenách energií nemusí být pro člověka, který se tímto tématem nezabývá, zrovna snadné. Například porovnání ceny plynu je ovšem velmi jednoduché s kalkulačkou dostupnou na internetu. Pokud znáte přesnou spotřebu, například z vaší faktury za předcházející období, kalkulačka licencovaného dodavatele plynu Enra vám snadno spočítá, kolik můžete ušetřit.

I v případě, že přesnou spotřebu neznáte, je možné dostat správný výsledek, protože formulář na webu se vás sám zeptá, na co plyn využíváte, a dosadí do vzorce správné hodnoty. Cena plynu se samozřejmě může lišit podle regionu, ve kterém bydlíte, ale i s takovou možností kalkulačka počítá a srovnání ceny plynu vám umožní.

Zpravidla zjistíte, že pokud plyn užíváte v bytě, ušetříte s firmou Enra přes 4 tisíce korun ročně. V případě rodinného domu vám přechod od dominantního dodavatele může uspořit až dvojnásobnou částku.

Změnu dodavatele plynu poznáte jen na ceně

Pokud se rozhodnete změnit firmu dodávající vám plyn, nečekají vás žádné starosti s odpojováním a opětovným připojování. Naopak, pro vás vše představuje čistě administrativní krok, ostatní zařídí nový partner.

Pokud si navíc jako nového dodavatele levného plynu vyberete právě zmíněnou firmu Enra, nemusíte nic řešit sami. Firma sama se postará o vypovězení předchozí smlouvy a přechod k ní. Poradí si i v případě, že například předcházející dodavatel nechce zákazníka „pustit“ a v těchto sporných situacích si umí poradit. Navíc si neúčtuje žádné aktivační ani jiné poplatky.

Přechod k novému dodavateli levného plynu je zcela bez rizika. Zákony totiž spotřebitele chrání, takže i kdyby se kdokoliv podílející se na dodávkách plynu do domácnosti dostal například do ekonomických do potíží, přerušení dodávek zákon zakazuje.

Kategorie: Finance, peníze, půjčky

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce